Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Sukiennice w Krakowie

Znajdź nas w social mediach

sukiennice
Sukiennice
Fot. sxc.hu

Sukiennice zajmują centralne miejsce na Rynku. Stanowią one rzadko spotykany przykład średniowiecznej budowli od wieków służącej kupcom. Obecnie pierwsze piętro zajmuje Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku, a arkadowy parter liczne stoiska z pamiątkami i wyrobami rękodzielniczymi. Już w roku 1257 książę Bolesław Wstydliwy przy lokacji Krakowa zobowiązał się postawić kramy sukienne. Nowe, murowane Sukiennice wystawił król Kazimierz III Wielki. Pod zewnętrzną częścią sukiennic jako ciekawostkę obejrzeć można zachowane zabytkowe i sprawne oświetlenie gazowe.

 

Najważniejsze informacje

Czas otwarcia: 10-19
Położenie: Sukiennice znajdują się w centrum Krakowskiego Rynku
Dojazd: z dworca PKP liub PKS: dojście tunelem do ulicy Basztowej, przez planty, obok Teatru Słowackiego, następnie ulicą Floriańską do Rynku Głównego.
Sukiennice
Rynek Główny 1 - 3
31 - 042 Kraków

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!5 ofert od 307 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 5 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!20 ofert od 199 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY9 ofert od 305 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!