Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Kiedy najpóżniej muszę dotrzec na lotnisko, żeby zdążyć na samolot?

Odpowiedzi 7

0
2h ok.
0
Wszystko zależy od tego z jakiego lotniska wylatujesz. Zawsze jednak mówi się żeby być na lotnisku dwie godziny przed wylotem.
0
godzine przed
0
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. To zależy od lotniska. Na jednym wystarczy 45-50 minut, na drugim 90 minut może być za mało. Ale też w zależności od rodzaju lotu i tak, na Lotnisku Chopina w Warszawie zaleca się przyjechać na 3 godziny przed rejsem do USA i Kanady, na 2 godziny przed rejsem zagranicznym, 1 godzinę przed rejsem krajowym. Odprawa biletowo-bagażowa i kontrola bezpieczeństwa są czasochłonne, mogą trwać chwilę ale i pół godziny. Jeśli lotnisko jest nieduże, lub dobrze nam znane będziemy potrzebować mniej czasu, również wtedy, gdy nie mamy bagażu rejestrowanego. Musimy jednak wziąć pod uwagę ewentualne kolejki i nieprzewidziane zdarzenia. Uważam, że lepiej przyjść wcześniej i bezstresowo zdążyć na samolot.
-1
Zależy ....najbezpieczniej musisz być na lotnisku 2 godziny przed odlotem !
1
To zależy od tego, czy mamy bagaż rejestrowany do odprawy. Jeśli tak, to dobrze być min. 1h przed odlotem (nawet wcześniej na dużych lotniskach, żeby zdążyć dobrnąć przez security do interesującej nas bramki). Jeśli lecimy tylko z bagażem podręcznym i do tego odprawimy się wcześniej online, to wystarczy iść przez kontrolę bezpieczeństwa na boarding, więc i pół godziny przed godziną "0" się zmieścimy jeśli nie będzie jakiejś strasznej kolejki na security. Ale zawsze lepiej mieć trochę zapasu na wypadek nieprzewidzianych komplikacji.
1
Ja jestem zazwyczaj 2 godziny wcześniej przed odlotem, dla spokoju ducha, ale 30 minut przed zamknięciem wyjścia jest chyba wystarczające (czyli około godzinę przed odlotem).
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 376 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 130 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 118 Sprawdź