Nagłówek strony

Treść główna

Kiedy najpóżniej muszę dotrzec na lotnisko, żeby zdążyć na samolot?

Odpowiedzi (7)

1
Ja jestem zazwyczaj 2 godziny wcześniej przed odlotem, dla spokoju ducha, ale 30 minut przed zamknięciem wyjścia jest chyba wystarczające (czyli około godzinę przed odlotem).
1
To zależy od tego, czy mamy bagaż rejestrowany do odprawy. Jeśli tak, to dobrze być min. 1h przed odlotem (nawet wcześniej na dużych lotniskach, żeby zdążyć dobrnąć przez security do interesującej nas bramki). Jeśli lecimy tylko z bagażem podręcznym i do tego odprawimy się wcześniej online, to wystarczy iść przez kontrolę bezpieczeństwa na boarding, więc i pół godziny przed godziną "0" się zmieścimy jeśli nie będzie jakiejś strasznej kolejki na security. Ale zawsze lepiej mieć trochę zapasu na wypadek nieprzewidzianych komplikacji.
0
Wszystko zależy od tego z jakiego lotniska wylatujesz. Zawsze jednak mówi się żeby być na lotnisku dwie godziny przed wylotem.
-1
Zależy ....najbezpieczniej musisz być na lotnisku 2 godziny przed odlotem !
0
godzine przed
0
2h ok.
0
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. To zależy od lotniska. Na jednym wystarczy 45-50 minut, na drugim 90 minut może być za mało. Ale też w zależności od rodzaju lotu i tak, na Lotnisku Chopina w Warszawie zaleca się przyjechać na 3 godziny przed rejsem do USA i Kanady, na 2 godziny przed rejsem zagranicznym, 1 godzinę przed rejsem krajowym. Odprawa biletowo-bagażowa i kontrola bezpieczeństwa są czasochłonne, mogą trwać chwilę ale i pół godziny. Jeśli lotnisko jest nieduże, lub dobrze nam znane będziemy potrzebować mniej czasu, również wtedy, gdy nie mamy bagażu rejestrowanego. Musimy jednak wziąć pod uwagę ewentualne kolejki i nieprzewidziane zdarzenia. Uważam, że lepiej przyjść wcześniej i bezstresowo zdążyć na samolot.
Wpisz swoją odpowiedź

Ciekawe artykuły

Najlepsze okazje

Tygodniowe zwiedzanie Wietnamu i Wielki Mur Chiński w jednej niezwykłej podróży!2324 Sprawdź Nieziemsko tani Zadar! Wyskoczcie do Chorwacji za tak niewiele!409 Sprawdź Nowy Jork na wyciągnięcie ręki! Tanie loty z Warszawy1125 Sprawdź HIT Ale cena na loty do USA! Sprawdź!565 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa