Nagłówek strony

Treść główna

Czy osoby chorujące na padaczkę mogą lecieć samolotem?

Czy ryzyko wystąpienia ataku choroby nie pozwala danej osobie na odbycie lotu samolotem?

Odpowiedzi (11)

1
Nie ma takich przeciwskazań. Natomiast należy zadbać o to, aby bezpiecznie przewieźć przyjmowane leki (warto poprosić lekarza o zaświadczenie o konieczności ich stosowania), a w samolocie powiadomić personel pokładowy o swojej przypadłości, tak aby byli wyczuleni na możliwość wystąpienia napadu. Warto zaopatrzyć się w specjalną zawieszkę na szyję lub opaskę na rękę informującą o tym, że jej posiadacz cierpi na padaczkę.
0
Tak, przecież jak leci na operację to musi.  
0
tak
0
Tak, chyba że mówimy o ciężkich przypadkach - wtedy też jest to możliwe ale wymaga więcej uwagi.
0
Wiadomo, że przy padaczce powinno się brać leki, nie zarywać nocy, nie pić alkoholu i unikać lamp stroboskopowych. Ale czy można latać samolotem? Oczywiście, że można. Wiele osób ze zdiagnozowaną padaczką bez problemu i często podróżuje samolotem. Jedyne co może Wam zaszkodzić, to zmiana czasu w przypadku podróży międzykontynentalnych, ale to bardziej kwestia przestawiania się i wystąpienia zmęczenia spowodowanego jetlagiem. Niektóre osoby unikają też zasypiania w trakcie lotu, z obawy o przerywanie snu komunikatami od załogi. Jeżeli przerywanie snu powoduje u Ciebie ataki padaczkowe, postaraj się nie zasypiać w czasie podróży.
0
Najlepiej wszystko co związane z chorobami konsultować ze swoim lekarzem prowadzącym, ponieważ on wie stan chorego i jego diagnozę.
0
mozesz miec przy sobie leki na spokojnie
0
tak
0
Generalnie padaczka nie jest przeciwwskazaniem do latania samolotem. Jeśli jednak masz wątpliwości i obawy najlepiej skontaktuj się z lekarzem.
0
Najlepiej byłoby skontaktować się z lekarzem, lepiej nie podejmować decyzji na własną rękę
0
tak
Wpisz swoją odpowiedź

Ciekawe artykuły

Najlepsze okazje

Poczuj wiosnę jesienią! Tydzień na Maderze z lotami, noclegami i autem w cenie!1079 Sprawdź Chillout na Zanzibarze! Loty i noclegi tak tanio!2282 Sprawdź Najlepsze okazje z WARSZAWY w jednym miejscu!30 ofert od 65 Sprawdź CHORWACJA zawróci Ci w głowie! Po prostu leć14 ofert od 161 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa

Zobacz promocje na tanie loty do Mogadishu. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Mogadishu.

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Lyonu, z Gdańska do Londynu i połączeń lotniczych z Paryża do Krakowa.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Monachium, Okazje na loty w styczniu, Wycieczki do egzotycznych krajów, Okazje na loty z Polski na wyspy hiszpańskie, Pakiety w maju, tanie loty z Warszawy do Malagi, krajowe bilety lotnicze, odszkodowanie za opóźniony lot.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Plecaki i torby foto, Koce, poduszki, zagłówki, Torby, Torby sportowe i Walizki miękkie.