Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Czy podróż z rozrusznikiem serca jest bezpieczna?

Moi drodzy zastanawiam się czy podróż dla ludzi z rozrusznikami serca jest bezpieczna? Jakie mogą być konsekwencje takiej podróży.

Odpowiedzi 8

0
super , czieszymy sie ....i mam nadziele na bezpieczensteo lot taka musi byc tam i do domui lecimy na pogrze do Wiednie i zaraz do berlina...buziaki
0
jeśli nie ma przeciwskazań lekarza to pewnie :)
0
Tak jest bezpieczna, ale warto skontaktować się przed lotem ze specjalistą
0
Jak jest wszystko pod kontrolą to tak,ale wiadomo- zawsze najlepiej sie upewnic,gdyz kazdego zdrowie jest inne;)
0
bezpieczna
0
Z obecnej posiadanej wiedzy medycznej taka podróż powinna być bezpieczna. Nie odnotowano jak dotąd przypadków, żeby było zagrożenie dla zdrowia.
0
Nie ma przeciwwskazań do odbywania lotów samolotem u osób z wszczepionym rozrusznikiem serca. Po samym zabiegu warto odczekać 2-3 tygodnie i jeżeli nie będzie przeciwwskazań od lekarza prowadzącego można odbyć lot. Należy pamiętać jednak, żeby mieć przy sobie informację o wszczepionym rozruszniku i przedstawić ją przy bramce kontrolnej. Badania mówią, że bardziej niebezpieczne są ręczne wykrywacze metalu. Mogą doprowadzić do zakłóceń w pracy rozrusznika. (https://portal.abczdrowie.pl/pytania/lot-samolotem-a-rozrusznik-serca)
0
Jak najbardziej można, nie stanowi to przeciwskazania do odbywania lotów. Przy kontroli bezpieczeństwa należy uprzedzić personel kontrolny lotniska o rozruszniku serca i pokazać jego kartę identyfikacyjną, wtedy otrzyma się instrukcje dotyczące zachowania podczas kontroli naziemnej (nie wszystkich skanerów można używać przy kardiowerterze-defibrylatorze lub rozruszniku serca; tzw. full body scanners są bezpieczne dla tych urządzeń).
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna14 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź