Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Czy w Dubaju można kupić alkohol?

Jeśli jest dostępny do kupienia, to gdzie?

Odpowiedzi 4

0
Ciekawy artykuł na temat alkoholu w Dubaju przeczytasz na stronie: http://gadzetomania.pl/25552,alkohol-w-dubaju
0
Dubaj jest Emiratem muzułmańskim alkohol jest dostępny bez ograniczeń w hotelach, restauracjach i pubach hotelowych oraz w dyskotekach. Są też wydzielone miejsca, gdzie znajdują się puby poza hotelami i podawany jest alkohol. Alkohol może zamawiać osoba, która ukończyła 21 rok życia, bez względu na płeć. Dla osób na stale mieszkających w Emiratach udostępnione są specjalne sklepy sprzedające alkohol. Żeby dokonać zakupu w takim sklepie, trzeba posiadać specjalna licencje, która wyrabia policja. Licencje można wyrobić, pod warunkiem udokumentowania odpowiednich zarobków, co najmniej ok. 3000 dh miesięcznie. Licencja taka daje prawo zakupu i transportu ze sklepu do miejsca zamieszkania określonej ilości alkoholu miesięcznie. Ponadto posiadacz takiej licencji uprawniony jest do spożywania alkoholu (wyłącznie w miejscu swojego zamieszkania) oraz do częstowania alkoholem zakupionym na jej podstawie swoich znajomych i rodziny. Częstowanie alkoholem lokali (obywateli ZEA) jest przestępstwem. Należy wystrzegać się przebywania w stanie nietrzeźwym poza obrębem pubu czy dyskoteki, gdyż przebywanie poza dyskoteka czy pubem w stanie nietrzeźwym jest przestępstwem. W Emiracie Ajman oraz w Emiracie Fujeirah istnieją sklepy, w których mozna bez ograniczen zakupić alkohol bez licencji. Nie można jednak przewiezć tego alkoholu do Dubaju, bo po drodze znajduje się Sharjah, gdzie posiadanie alkoholu jest zabronione.
0
Należy nadmienić, że w barach i restauracjach alkohol jest sprzedawany osobom powyżej 21 r.ż. i dosyć często jest to sprawdzane.
0
Jeżeli jedziesz w statusie turysty to alkohol w Dubaju dostępny w barach hotelowych i klubach nocnych. Jeżeli pracujesz tam to po spełnieniu określonych wymagań możesz wystąpić o wyrobienie licencji, która pozwoli kupować alkohol w specjalizowanych monopolowych sklepach.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna15 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź