Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Czy w Boliwii jest naprawdę niebezpiecznie?

Wiele słyszałem, że będąc w Boliwii trzeba uważać na tamtejszych ludzi. Na ulicach trzeba zachowywać się rozważnie i bardzo ostrożnie ponieważ, każde dla turysty zwykłe, normalne zachowanie może nie spodobać się tubylcom i wyniknąć mogą z tego nie lada problemy. Słyszałem nie tylko o kradzieżach i pobiciach, ale nawet o wypadkach śmiertelnych. Czy naprawdę jest tam tak strasznie?

Odpowiedzi 8

0
Wybieram się do Boliwii i czytam wszystko z uwagą. Dwa lata temu byłem w Salwadorze, Gwatemali i Hondurasie. Też różne rzeczy czytałem. Faktem jest, że trzeba wszystko planować z rozwagą, unikać niebezpiecznych miejsc, nie afiszować się, że mamy trochę więcej pieniędzy itd. Wróciłem cały i zdrowy, bez żadnych złych wspomnień. Ale skłamałbym, że czasami, w niektórych miejscach czułem się dziwnie. Niebezpiecznie, to może za duże słowo, ale na pewno nie było bardzo komfortowo. Mimo wszystko, polecam.
0
Nie.
0
nie
0
nie
0
Nie, nic złego mnie nie spotkało, wręcz przeciwnie - ludzie bardzo pomocni i mili. Oczywiście trzeba zawsze uważać na kieszonkowców ale to tak jak wszędzie.
0
Nie spotkałem się z żadnymi zagrożeniami. Jasne, na kieszonkowców trzeba wszędzie uważać, ale nie panikujmy! Ani w Uyuni ani w La Paz nic mi nie było. Trend oficjalny jest żeby turyście robić dobrze, bo wtedy poleci kraj innym. Wystarczy zdrowy rozsądek!
0
Sytuacja polityczna i społeczna jest niestabilna. Zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności przy wyjazdach turystycznych do wschodnich departamentów Boliwii (La Paz, Oruro, Uyuni). Oprócz pospolitych napadów rabunkowych i przypadków kradzieży mogą zdarzać się agresywne zachowania miejscowej ludności. Częste napady odnotowuje się na atrakcyjnym szlaku turystycznym z La Paz do Yungas. Niebezpieczny ze względu na uprawy koki jest nizinny obszar Chapare, położony na północ od Santa Cruz. W dużych miastach należy zachować szczególną ostrożność w miejscach wzmożonego ruchu turystycznego (place, muzea, kościoły, targi, dworce) ze względu na częste kradzieże dokumentów i mienia osobistego. Zdarzają się przypadki okradania turystów przez osoby podające się za policjantów i posługujące się fałszywymi dokumentami tożsamości lub legitymacjami policyjnymi. (http://www.lima.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/informator_dla_podroznych/informator_dla_podroznych_boliwia/ )
0
Na pewno nie jest aż tak niebezpiecznie, że na każdym kroku trzeba martwić się o swoje życie. Trzeba zachowywać się rozsądnie, bo turyści na całym świecie to łakomy kąsek dla kieszonkowców i drobnych złodziejaszków. Mieszkańcy Boliwii nie przepadają za fotografowaniem ich samych, więc warto uprzednio spytać o zgodę.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna14 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź