Treść główna

Czy w samolocie wolno rozmawiać przez telefon?

Przez telefon komórkowy.

Odpowiedzi (7)

0
Aparat telefoniczny w czasie lotu łącząc się z nadajnikiem naziemnym wysyła przez cały czas sygnał o maksymalnej mocy. Wyniki badań wykazały, że tak silny sygnał może zakłócić system nawigacyjny samolotu, a silna indukcja elektromagnetyczna może mieć bezpośredni wpływ na układ sterowania. Dlatego też w czasie lotu samolotem możemy korzystać z telefonu w trybie samolotowym/offline.
0
Jest możliwa jedna odpowiedź twierdząca na postawione pytanie, ponieważ w samolocie można rozmawiać przez telefon komórkowy, gdy samolot jeszcze nie zaczął kołowania (nie zostały zamknięte drzwi)i nie została włączona sygnalizacja zapiąć pasy. Zdarza się sytuacja, że wszyscy pasażerowie na pokładzie, ale samolot z jakieś przyczyny nie ma jeszcze pozwolenia na start, więc jesteś w samolocie czekasz (możesz czekać i 2-3 godziny)i możesz dzwonić.
0
Można leżeli zostanie to wczesniej powiedziane przez opsługe
0
nie wolno. Trzeba uruchomic tryb samolotowy- czyli mozna grac, ogladac filmy, zdj itd., ale rozmawiac nie wolo. I trzymajmy sie tego, bo chodzi przeciez o nasze bezpieczeństwo....
0
Nie jest to możliwe na wysokości przetotowej samolotu 
0
Jasne że nie wolno. Już na te kilka godzin rejsu można dać sobie "siana" z tym telefonem. Przełącz w tryb samolotowy i delektuj się lotem.
0
Nie można, telefon może być włączony tylko w trybie samolotowym, tzn. bez połączenia do sieci komórkowej i internetu.
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Luksusowy dwór, malowniczo wkomponowany w panoramę tatrzańskich szczytów na weekend0 ofert od Sprawdź Sierpniowy weekend nad polskim morzem w 4* hotelu spa – 300 metrów od plaży0 ofert od Sprawdź Letni urlop na Majorce! W cenie przeloty i noclegi w fajnym hotelu przy plaży1138 Sprawdź Tydzień na zniewalającym Mykonos! Przeloty, noclegi w świetnym hotelu oraz transfer z lotniska1177 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa