Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Dlaczego obowiązuje limit bagażu?

dlaczego obowiązuje limit bagażu ?

Odpowiedzi 9

0
masa samolotu jest ograniczona  
0
Ponieważ samoloty mają maksymalną masę startową
0
Samochód też ma ogranczenia co do pakowności;) 
0
Bo samolot był by zapchany
0
masa samolotu jest ograniczona
0
Zapewne wymogi techniczne sprawiają, iż ogólna masa samolotu jest ograniczona, tak aby samolot mógł bezpiecznie startować i lądować. Aby tej określonej masy nie przekroczyć musi obowiązywać limit bagażu dla pasażerów. Nie bez znaczenia jest też fakt, że cięższe samoloty spalają więcej paliwa.
0
Samolot ma określoną masę podczas którego może startować i lądować. Dodatkowo zabiera cargo, więc musi mieć określony limit dla bagaży pasażerów.
0
Im więcej kilogramów przewozi samolot tym więcej paliwa spala - zatem oszczędność to jedna sprawa. A druga to taka, że samoloty mają określoną dopuszczalną masę, więc to powód czysto techniczny.
1
Tak już jest w każdych liniach, że obowiązuje limit bagażu i w zależności od linii jest to określona liczba kilogramów, np do 23 kg. A dlaczego.. przypuszczam, że gdyby nie był określony, ludzie pakowaliby mnóstwo np. butelek alkoholi, czy innych ciężkich rzeczy do toreb a samolot pewnie ma określony limit ile jest w stanie tego przewieźć by nie być zbytnio obciążony. 23 kg np. to jest całkiem sporo na osobę :)
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!9 ofert od 376 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 99 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna19 ofert od 315 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź