Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Czy nieletni może wynająć pokój ?

Mam 16 lat i czy mogę sobie wynająć pokój w jakimś schronisku hotelu motelu itp ?

Odpowiedzi 4

0
W praktyce możesz. Wiele razy będąc jeszcze niepełnoletnią dokonywałam rezerwacji, wyjeżdżałam i spałam w hotelach, hostelach i nie było problemu. Ale to wszystko zależy pewnie też od miejsca, warto wcześniej dokładnie sprawdzić, ewentualnie zadzwonić.
0
Stosując w sprawach dotyczących zameldowania przepisy Kodeksu cywilnego regulujące kwestie zdolności do czynności prawnych, należy przyjąć, że w imieniu dzieci w wieku poniżej 13 roku życia, dokonać zameldowania może wyłącznie rodzic lub inny przedstawiciel ustawowy. Natomiast osoby posiadające ograniczoną zdolność do czynności prawnych, jakimi są małoletni po ukończeniu 13 roku życia, jeśli samodzielnie wynajmują pokój hotelowy, mogą – również samodzielnie – dokonać zameldowania na pobyt czasowy w hotelu, czy też innym tego typu obiekcie, jako czynności mieszczącej się w zakresie bieżących spraw życia codziennego. 
0
Raczej nie powinno być z tym problemu, ale to już zależy od motelu/hotelu. Zgodnie z KC nieletni posiada ograniczoną zdolność do czynności prawnych, więc może dokonywać czynności zwykłego zarządu, np. zakupy itp. 
0
Zdarzyło mi się dwa razy i nie było problemu :)
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!5 ofert od 270 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 8 ofert od 208 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!21 ofert od 199 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY9 ofert od 259 Sprawdź