Treść główna

Czy nieletni może wynająć pokój ?

Mam 16 lat i czy mogę sobie wynająć pokój w jakimś schronisku hotelu motelu itp ?

Odpowiedzi (4)

0
Zdarzyło mi się dwa razy i nie było problemu :)
0
Raczej nie powinno być z tym problemu, ale to już zależy od motelu/hotelu. Zgodnie z KC nieletni posiada ograniczoną zdolność do czynności prawnych, więc może dokonywać czynności zwykłego zarządu, np. zakupy itp. 
0
Stosując w sprawach dotyczących zameldowania przepisy Kodeksu cywilnego regulujące kwestie zdolności do czynności prawnych, należy przyjąć, że w imieniu dzieci w wieku poniżej 13 roku życia, dokonać zameldowania może wyłącznie rodzic lub inny przedstawiciel ustawowy. Natomiast osoby posiadające ograniczoną zdolność do czynności prawnych, jakimi są małoletni po ukończeniu 13 roku życia, jeśli samodzielnie wynajmują pokój hotelowy, mogą – również samodzielnie – dokonać zameldowania na pobyt czasowy w hotelu, czy też innym tego typu obiekcie, jako czynności mieszczącej się w zakresie bieżących spraw życia codziennego. 
0
W praktyce możesz. Wiele razy będąc jeszcze niepełnoletnią dokonywałam rezerwacji, wyjeżdżałam i spałam w hotelach, hostelach i nie było problemu. Ale to wszystko zależy pewnie też od miejsca, warto wcześniej dokładnie sprawdzić, ewentualnie zadzwonić.
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Weekend w bajkowym Alberobello! Przeloty, apartament i auto!571 Sprawdź Nieziemskie krajobrazy Portugalii! Tydzień w Lagos w świetnej cenie za loty, auto i noclegi!1182 Sprawdź Najtaniej! Podróżuj za mniej niż 100 zł i odkrywaj! 27 ofert od 62 Sprawdź PORTUGALSKIE klimaty zachwycą każdego! 19 ofert od 180 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa