Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Czy są jakieś zasady dotyczące stroju i zachowania turystek w Egipcie?

Odpowiedzi 3

0
jest parę zasad typowych dla krajów muzułmańskich
0
Wymarzony urlop może niekiedy zamienić się w koszmar. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzą różnice kulturowe i obyczajowe. W miejscowościach turystycznych, podobnie jak w hotelach, ludność przyzwyczajona jest do obecności turystów oraz ich kulturowej odmienności. Po Hurghadzie możemy swobodnie przechadzać się w skąpych strojach. Sytuacja zmienia się jednak diametralnie tuż po opuszczeniu turystycznych enklaw. Meczety to świętość dla każdego wyznawcy islamu. Przed wejściem do meczetu (osobnym dla kobiet i mężczyzn) należy zdjąć buty. Ubranie musi zasłaniać nogi, ramiona i dekolt, a u kobiet włosy. Egipcjanie zwracają uwagę na strój, zachowanie, a nawet fryzurę kobiety. I tak, np. rozpuszczone, długie włosy mogą być odczytane jako erotyczny sygnał wysyłany przez kobietę! Egipt jest jednym z najbardziej liberalnych krajów muzułmańskich Bliskiego Wschodu, a jego mieszkańcy słyną z tolerancji, wielkoduszności i gościnności. W gruncie rzeczy Egipt jest jednak nadal krajem konserwatywnym, a nadrzędnymi wartościami są wartości religijne zawarte w islamie. Chcąc bliżej poznać Egipcjan, należy o tym pamiętać i odpowiednio dostosować zachowanie oraz ubiór. Skromny strój jest konieczny, aby nikogo nie obrazić, a w przypadku kobiet, nie sprowokować niepożądanych propozycji. Szorty i kostium kąpielowy są dopuszczalne tylko w ośrodkach wypoczynkowych, głównie wzdłuż wybrzeża Akaba nad Morzem Czerwonym oraz na prywatnych plażach niektórych hoteli w Hurgadzie. W innych miejscach trudno o gotowe recepty, ale należy pamiętać, że odsłonięte ramiona i nogi u obu płci uważane są za nieprzyzwoitość. Arogancja, wyniosłość lub wszelaka ostentacja może prowadzić do konfliktów. Egipcjanie tej samej płci często trzymają się za ręce i wymieniają całusy w miejscach publicznych, ale afektowane gesty między kobietą a mężczyzną mogą być uznane za obrazę obyczajów. Odwiedzając egipski dom, właściwe jest ofiarowanie gospodarzom kwiatów lub słodyczy. Mężczyźni siedząc nie powinni zakładać nogi na nogę, gdyż demonstrowanie podeszwy buta uważane jest za brak wychowania.
0
Jeżeli w miejscu turystycznym, może być luźny europejski styl. Poza turystycznymi szlakami, należy przestrzegać zasad obowiązujących w krajach muzułmańskich.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 376 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna13 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź