Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Czy w Barcelonie mówi się po hiszpańsku czy katalońsku?

Czy jak się jedzie do Barcelony to trzeba znać kataloński czy da się porozumieć po hiszpańsku?

Odpowiedzi 14

0
Ja poradziałam sobie z moim poczatkującym - niebyt zaawansowanym hiszpańskim :) Po powrocie jednak postanowiłam się nieco podszkolić i zapisałam się do szkoły języka hiszpańskiego w Gdańsku http://www.acento-gdansk.pl/. Jeśli znacie jeszcze jakieś dodatkowe kursy hiszpańskiego w okolicy (dobre, sprawdzone) to dajcie znać ;)
0
hiszpanski
0
hiszpanski wystarczy
0
Raczej hiszpański, chociaż znajdą sie i tacy co mówią po katalońsku. Szybciej znajdziesz mówiących po katalońsku w Walencji, Andorze, Balearach. Głowa do góry mi się udało nawet po Polsku :)
0
Po hiszpańsku jak najbardziej się dogadamy.
0
Na spokojnie po hiszpańsku się dogadasz :) W jakiś mniej turystycznych miejscach może się zdarzyć ktoś kto mówi wyłącznie po katalońsku, ale to rzadkość.
0
Niewielki procent mówi po katalońsku ale większość mówi po hiszpańsku :)
0
Hiszpański spokojnie wystarczy :)
0
Można porozumieć się po hiszpańsku.
0
Praktycznie wszyscy Katalończycy mówią po hiszpańsku więc spokojnie się porozumiesz, czasami się zdarza, że informacje typu "zamknięte" (tancat) czy "otwarte" (obert) są napisane tylko w j. katalońskim. Na posterunku policji mają formularze tylko po katalońsku,ale panowie policjanci zawsze pomagają ;)
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 114 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ11 ofert od 385 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 126 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 114 Sprawdź