Treść główna

Czy samolot startuje pod wiatr? ;)

Odpowiedzi (16)

0
tak
0
nie ! ... żartowałem, taką mam przekorną naturę ; ) , gdzie bylibyśmy dzisiaj gdyby nie dopuszczać do głosu ludzi przekornych, takich jak Magellan czy Kopernik ? swoją drogą odpowiedź jest, temat można już chyba zamknąć ; )
0
Z tego co się orientuje to przy wyborze drogi startu/lądowania bierze się pod uwagę kierunek wiatru. Preferowana opcja to właśnie start/lądowanie pod wiatr. Jest to podyktowane tym aby skrócić dystans na rozbieg i dobieg.
0
Najlepiej jest startować pod wiatr ponieważ wiatr od przodu zwiększa siłę nośną.
0
tak
0
Przy starcie pod wiatr prędkości samolotu względem ziemi i wiatru dodają się.Umożliwia to start przy mniejszej prędkości względem ziemi niż gdyby maszyna startowała z wiatrem. Z tego samego powodu samoloty lądują też zwykle pod wiatr.
0
Statki powietrzne powinny lądować lub startować pod wiatr, aby skrócić dystans potrzebny na rozbieg i dobieg, oraz zmniejszyć prędkość, z jaką porusza się samolot względem ziemi.
0
Tak
0
tak
0
Tak, ponieważ startując pod wiatr samolot ma większą siłę nośną.
0
tak
0
Siła nośna samolotu zależy od prędkości maszyny względem powietrza, przy starcie pod wiatr prędkości samolotu względem ziemi oraz wiatru sumują się. Umożliwia to start przy mniejszej prędkości względem ziemi niż gdyby maszyna startowała z wiatrem. Z tego powodu także samoloty lądują pod wiatr.
0
Tak
0
tak
0
tak
0
tak
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Weekend w bajkowym Alberobello! Przeloty, apartament i auto!571 Sprawdź Nieziemskie krajobrazy Portugalii! Tydzień w Lagos w świetnej cenie za loty, auto i noclegi!1182 Sprawdź Najtaniej! Podróżuj za mniej niż 100 zł i odkrywaj! 27 ofert od 62 Sprawdź PORTUGALSKIE klimaty zachwycą każdego! 19 ofert od 180 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa