Treść strony

Treść główna

Czy samolot startuje pod wiatr? ;)

Odpowiedzi 16

0
nie ! ... żartowałem, taką mam przekorną naturę ; ) , gdzie bylibyśmy dzisiaj gdyby nie dopuszczać do głosu ludzi przekornych, takich jak Magellan czy Kopernik ? swoją drogą odpowiedź jest, temat można już chyba zamknąć ; )
0
tak
0
tak
0
tak
0
tak
0
tak
0
tak
0
tak
0
Statki powietrzne powinny lądować lub startować pod wiatr, aby skrócić dystans potrzebny na rozbieg i dobieg, oraz zmniejszyć prędkość, z jaką porusza się samolot względem ziemi.
0
Tak
0
Siła nośna samolotu zależy od prędkości maszyny względem powietrza, przy starcie pod wiatr prędkości samolotu względem ziemi oraz wiatru sumują się. Umożliwia to start przy mniejszej prędkości względem ziemi niż gdyby maszyna startowała z wiatrem. Z tego powodu także samoloty lądują pod wiatr.
0
Tak, ponieważ startując pod wiatr samolot ma większą siłę nośną.
0
Tak
0
Przy starcie pod wiatr prędkości samolotu względem ziemi i wiatru dodają się.Umożliwia to start przy mniejszej prędkości względem ziemi niż gdyby maszyna startowała z wiatrem. Z tego samego powodu samoloty lądują też zwykle pod wiatr.
0
Najlepiej jest startować pod wiatr ponieważ wiatr od przodu zwiększa siłę nośną.
0
Z tego co się orientuje to przy wyborze drogi startu/lądowania bierze się pod uwagę kierunek wiatru. Preferowana opcja to właśnie start/lądowanie pod wiatr. Jest to podyktowane tym aby skrócić dystans na rozbieg i dobieg.
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Wakacyjny weekend na pięknej i słonecznej Malcie! Tanie loty i noclegi w 4* hotelu!1078 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 70 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 74 Sprawdź Tu macie wiele do odkrycia! Tanie loty do Grecji30 ofert od 172 Sprawdź