Treść główna

Czy samolot startuje pod wiatr? ;)

Odpowiedzi (16)

0
nie ! ... żartowałem, taką mam przekorną naturę ; ) , gdzie bylibyśmy dzisiaj gdyby nie dopuszczać do głosu ludzi przekornych, takich jak Magellan czy Kopernik ? swoją drogą odpowiedź jest, temat można już chyba zamknąć ; )
0
tak
0
tak
0
tak
0
tak
0
tak
0
tak
0
tak
0
Statki powietrzne powinny lądować lub startować pod wiatr, aby skrócić dystans potrzebny na rozbieg i dobieg, oraz zmniejszyć prędkość, z jaką porusza się samolot względem ziemi.
0
Tak
0
Siła nośna samolotu zależy od prędkości maszyny względem powietrza, przy starcie pod wiatr prędkości samolotu względem ziemi oraz wiatru sumują się. Umożliwia to start przy mniejszej prędkości względem ziemi niż gdyby maszyna startowała z wiatrem. Z tego powodu także samoloty lądują pod wiatr.
0
Tak, ponieważ startując pod wiatr samolot ma większą siłę nośną.
0
Tak
0
Przy starcie pod wiatr prędkości samolotu względem ziemi i wiatru dodają się.Umożliwia to start przy mniejszej prędkości względem ziemi niż gdyby maszyna startowała z wiatrem. Z tego samego powodu samoloty lądują też zwykle pod wiatr.
0
Najlepiej jest startować pod wiatr ponieważ wiatr od przodu zwiększa siłę nośną.
0
Z tego co się orientuje to przy wyborze drogi startu/lądowania bierze się pod uwagę kierunek wiatru. Preferowana opcja to właśnie start/lądowanie pod wiatr. Jest to podyktowane tym aby skrócić dystans na rozbieg i dobieg.
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Wakacje na Fuerteventurze czekają! Tanie loty i noclegi z basenem! 1032 Sprawdź Jak krótki wypad to na WEEKEND! Najlepsze okazje w jednym miejscu38 ofert od 69 Sprawdź Komfortowy wypoczynek bez testów! 4* hotel z wyżywieniem na Majorce2406 Sprawdź Urlop na Sardynii! Loty i apartament w świetnej cenie!876 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa