Treść strony

393-czy-podczas-turbulencji-mozemy-korzystac-z-wc

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Czy podczas turbulencji możemy korzystać z WC?

Moi drodzy czy podczas turbulencji możemy korzystać z WC, czy coś Nam grozi?

Odpowiedzi 9

0
nie można
0
Z toalet nie można korzystać, kiedy jest włączony sygnał "zapiąć pasy"
0
Nie
0
Na pewno nie, bo jest to niebezpieczne. Kiedy są turbulencje wtedy jest sygnał do zapięcia pasów !
0
Pod żadnym pozorem nie można korzystac z toalety jęsli włączona jest sygnalizacja zapiąć pasy. Ignorowanie sygnalizacji jest sprzeciwstawieniem sie decyzji kapitana i stworzeniem zagrozenia dla innych pasazerów.Były takie sytuacje kiedy ktoś np. niezapiety w pasy w czasie turbulencji złamał sobie kark, miednice itd. niestety zachowując sie tak stwarzacie ryzyko. A stwarzając ryzyko dla innych macie wpływ na zagrozenie bezpieczenstwu lotu. Za takie zachowanie Kapitan ma prawo wyciągnąć poważne konsekwencje i to ze tego nie robi wynika tylko z jego dobrej woli.
0
Jezeli Kapitan włączył sygnalizację zapiąć pasy pasażer nie ma prawa wstac z fotela. Pasazer, który ignoruje sygnalizację zapiąć pasy np. podczas turbulencji tworzy poważne zagrożenie dla innych pasażerów nie tylko dla siebie. Nawet jeśli wydaje ci sie ze w samolocie nie trzęsie i żadnych turbulencji nie ma, to jako pasażer nie masz przed sobą komputera, który ostrzega Cie jak silne są turbulencje i jak rozgłegła jest strefa turbulencji. Uwierzcie Kapitan wie co robi i jest to podyktowane tylko i wyłącznie względami bezpieczeństwa. To że w danym momencie wydaje ci się że nic się nie dzieje i sygnalizacja jest niepotrzebna nie oznacza ze masz racje, ma ją kapitan który na bieżąco obserwuje czy samolot nie wlatuje w chmury burzowe, które mogą spowodować ze turbulencja bedzie na tyle silna ze Ty wychodząc do toalety wpadniesz na pasazera który miał zapiete pasy i np. złamiesz mu nos. Na wysokości 10 km nie ma lekarza, wiec wszystkie obrazenia których doznasz i tak opatrzy Ci stewardessa, na która nakrzyczałes ze nie pozwoliła Ci wejsc do toalety, złamałes tym samym ogólne warunki przewozu i narażasz bezpieczeństwo innych. W takich sytuacjach nawet jesli bardzo chce ci się siku racje ma zawsze personel pokładowy, który zabrania korzystać z toalety - bo jest przeszkolony i zna konsekwencje.
0
Przy turbulencjach jest włączona sygnalizacja "zapięte pasy", więc nie wolno. Myślę, że gdyby coś się nam stało, bo udaliśmy się tam nie przestrzegając tego komunikatu, to w razie ubiegania się o ew. odszkodowanie jesteśmy "spaleni" (bo złamaliśmy przepisy).
0
generalnie w czasie turbulencji, gdy swieci sie kontrolka zapietych pasó nie mozna wstawać, ale nie raz widywałam pasażerów kręcących się :)
0
Jeżeli podczas turbulencji kapitan załączył sygnał zapiąć pasy to nie możemy korzystać. Jeżeli turbulencje zastały nas już w środku to najpewniej nic nam się nie stanie, ale wszystko zależy od turbulencji i szczęścia, wiadomo można utonąć i w łyżce wody.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!11 ofert od 365 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 128 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 104 Sprawdź