Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Od ilu lat można zabrać do samolotu E-papierosa z uk do polski

Od ilu lat można zabrać do samolotu E-papierosa gdy lece z uk do polski

Odpowiedzi 1

0

Wniesienie e-papierosa na pokład samolotu nie jest ograniczone wiekowo. Jednak korzystanie z e-papierosa podczas lotu jest zazwyczaj zabronione przez wszystkie linie lotnicze. Co więcej, przepisy dotyczące wieku, od którego można kupować i używać e-papierosy, różnią się w zależności od kraju.

Jeśli chodzi o przewóz e-papierosa w samolocie:

  1. E-papierosy muszą być przewodzone w bagażu podręcznym, nie w bagażu rejestrowanym.
  2. Baterie do e-papierosów, zwłaszcza te typu "lithium-ion", mogą stanowić zagrożenie pożarowe w ładowni samolotu, dlatego muszą być przewodzone w bagażu podręcznym.
  3. Płyny do e-papierosów muszą spełniać wymagania dotyczące przewozu płynów w bagażu podręcznym: pojemniki nie mogą mieć więcej niż 100 ml każdy i muszą być zapakowane w przezroczysty, ponownie zamykany plastikowy worek o pojemności nie większej niż 1 litr.

Jeśli chodzi o wiek, w którym można legalnie nabywać i używać e-papierosy:

W Wielkiej Brytanii osoby poniżej 18 roku życia nie mogą legalnie kupować ani używać e-papierosów. W Polsce również obowiązuje zakaz sprzedaży e-papierosów osobom poniżej 18 roku życia.

Pamiętaj jednak, że przepisy i wytyczne mogą się zmieniać, więc zawsze warto sprawdzić aktualne informacje przed podróżą. Jeśli jesteś niepewny/a, zalecam kontakt z wybraną linią lotniczą lub odwiedzenie oficjalnych stron rządowych obu krajów w celu uzyskania najnowszych informacji.

Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna15 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 112 Sprawdź