Treść główna

Lotnisko w Salzburg

RT
 
0.0 (0)
0
salzburg_airport
Lotnisko z lotu ptaka
Fot. Martin Belam

(kod IATA: SZG; kod ICAO: LOWS)

Międzynarodowe lotnisko imienia W.A. Mozarta położone jest 4 km na zachód od Salzburga, w kraju związkowym Salzburg, w Austrii. Jest drugim co do wielkości lotniskiem austriackim i ważnym węzłem komunikacyjnym dla wielu ośrodków narciarskich Europy, w tym regionu Ski Amadé.

Lotnisko posiada dwa terminale pasażerskie. Obydwa znajdują się bezpośrednio obok siebie i łączy je chodnik. Mapy dojazdu na lotnisko, parkingów i terminali znajdują się na stronie: mapy. Do dyspozycji pasażerów na lotnisku są: udogodnienia dla osób podróżujących z dziećmi (w tym plac zabaw), bank, bankomaty, kantor wymiany walut, poczta, sklepy, kawiarnie, restauracje, poczekalnie. Istnieją udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, a także możliwość skorzystania z sali konferencyjnej i bezprzewodowego internetu. Na lotnisku znajduje się też bezpłatny taras widokowy.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +43 662-8580-0 lub pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Punkt informacji lotniskowej znajduje się w hali i jest otwarty od godziny 5:00 do ostatniego przylotu.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Biura wypożyczalni samochodowych znajdują się na parterze parkingu wielopoziomowego. Do dyspozycji pasażerów są między innymi: Avis, Europcar, Hertz i Sixt. Dane kontaktowe i więcej informacji na stronie: wypożyczalnie samochodów.

Na lotnisku dostępnych jest ponad 3000 miejsc parkingowych, w tym 1920 na parkingu wielopoziomowym. Miejsca parkingowe zlokalizowane są niedaleko budynku terminalu. Od parkingu wielopoziomowego – P4 do terminalu prowadzi kryty pasaż.

Komunikacja

System komunikacyjny na lotnisku jest dobrze rozwinięty. Do dyspozycji pasażerów są licencjonowane taksówki i autobusy. Lotnisko Salzburg posiada swój zjazd z autostrady. Jest on umieszczony w centrum skrzyżowania autostrady A1 i A10. Lotnisko znajduje się około 2 km od granicy z Niemcami i 4 km od centrum miasta Salzburga. Z centrum miasta należy jechać: Neutor - Maxglaner Hauptstraße – nastepnie skręcić w lewo w ulicę Innsbrucker Bundesstraße (B1), która prowadzi do lotniska.

TAKSÓWKI

Postój taksówek znajduje się przed lotniskiem. Usługi oferuje kilkanaście firm przewoźniczych - więcej informacji na stronie internetowej lotniska. Ceny za transport do centrum miasta zaczynają się od 26 euro. Transport do miejscowości wypoczynkowych Ziemi Salzburskiej to co najmniej 40 euro.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Linia nr 2 kursuje między lotniskiem i głównym dworcem kolejowym, w godzinach 5:00-23:00 co 10 minut. W niedziele i święta - co 20 minut. Przejazd trwa ok. 25 minut i kosztuje 2 lub 1 euro (dzieci). Bilety można kupić w sklepiku "Newscorner" w terminalu lotniska oraz u kierowcy. Dostępne są także połączenia do Zell am See, Maishofen, Saalfelden, Weißbach b.L., St. Martin b.L., Unken, Bad Reichenhall i Wals.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.engl.salzburg-airport.com

Adres

Salzburger Flughafen GmbH
Innsbrucker Bundesstraße 95
5020 Salzburg
Austria

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługują między innymi następujące linie lotnicze: Aer Lingus, Austrian Airlines, Aeroflot, British Airways, EasyJet, Germanwings, Niki, Norwegian, Ryanair, Finnair, Blue1, TUIfly.

Lotnisko w Salzburg - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa