Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty Austrian

Znajdź nas w social mediach

austrian
Data założenia 1958 r.
Węzeł Port lotniczy Wiedeń
Sojusz Star Alliance
Flota 41
Trasy 117
Symbol IATA OS
Sybmol ICAO AUA
Znak AUSTRIAN
Siedziba firmy Wiedeń, Austria
www www.aua.com

Austrian Airlines to narodowe austriackie linie lotnicze z siedzibą w Wiedniu. Austrian Airlines jest grupą, którą tworzą dokładnie trzy linie:

  • Austrian
  • Lauda Air
  • Austrian Arrows

Austrian obsługuje połączenia rejsowe, Austrian Arrows specjalizuje się w lotach regionalnych, zaś Lauda Air koncertuje się na segmencie lotów wycieczkowych.

Linie lotnicze Austrian Airlines zostały założone w 1958 roku. W marcu 2000 roku Austrian wstąpił do sojuszu Star Alliance - największego na świecie sojuszu linii lotniczych. Od 19 lutego 2007 roku Austrian współpracuje również z rosyjską grupą linii lotniczych AiRUnion. Z powodu zadłużenia, grupę Austrian Airlines we wrześniu 2009 roku przejęła niemiecka Lufthansa.

Usługi

Linie tworzące Grupę Austrian Airlines - Austrian, Lauda Air i Austrian Arrows - znane są na świecie z wysokiej jakości usług, zarówno w klasie biznes jak i ekonomicznej. Austriackie linie lotnicze oferują rezerwację i odprawę przez Internet, a także dają możliwość wydrukowania karty pokładowej w domu. W klasie biznes, na długich trasach latają maszyny z całkowicie rozkładanymi fotelami oraz wmontowaną funkcją masażu. Pokładowy kucharz przygotowuje dania na życzenie. Austriackie linie lotnicze jako jedyne linie na świecie zatrudniają na lotach dalekodystansowych najlepszych austriackich oraz międzynarodowych szefów kuchni. Wg ankiety przeprowadzonej przez brytyjską firmę konsultingową Skytrax, 14 milionów pasażerów uznało catering klasy biznes Austrian za najlepszy na świecie catering w klasie biznes. Posiłki na pokładzie przewoźnika są nieodpłatne. Linie gwarantują ponadto programy audio i video, możliwość zrobienia ekskluzywnych zakupów, natomiast dzieciom zapewnia się szereg rozrywek.

Siatka połączeń i lotniska

Największą bazą Austrian Airlines jest port lotniczy Wiedeń-Schwechat. Drugą bazą jest port lotniczy Innsbruck. Austriackie linie oferują dogodne połączenia lotnicze z Warszawy i Krakowa przez Wiedeń, do 130 miast świata w 66 krajach na 5 kontynentach. Wśród połączeń międzykontynentalnych przewoźnik obsługuje trasy m.in. do Nowego Jorku, Chicago, Toronto, Tokio, Pekinu, Delhi, Bombaju, Bangkoku, Dubaju.

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 114 Sprawdź Urlop w lipcu? Sprawdź najlepsze propozycje na Twoje wakacje!4 oferty od 610 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ12 ofert od 342 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 127 Sprawdź