Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotnisko w Weronie

Znajdź nas w social mediach

(kod IATA: VRN; kod ICAO: LIPX)

verona_airport
Terminal lotniska w Weronie
Fot. Wikipedia

Międzynarodowe lotnisko położone 12 km na południowy zachód od centrum Werony. Jest jednym z największych portów lotniczych w regionie Veneto. Z usług lotniska korzysta także wiele okolicznych regionów. Wynika to z centralnego umiejscowienia lotniska pomiędzy regionami: Brescia, Mantua, Rovigo, Vicenza, Trydent, Bolzano. Rocznie obsługuje ponad 3,5 miliona pasażerów.

 

Mapa terminala i usługi

Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracja, kawiarnie, sklepy, bank, bankomaty, poczta, kantor wymiany walut, kaplica. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu i specjalnej poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +39 045.8095666

Punkt informacji lotniskowej znajduje się w hali przylotów lotniska.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodu. Dostępne firmy to m. in. Avis, Hertz, Europcar i Sixt. Pełna lista wypożyczalni wraz z danymi kontaktowymi znajduje się na stronie internetowej lotniska.

Na lotnisku znajdują się parkingi krótko i długoterminowe, razem 3500 miejsc parkingowych, z czego 1000 miejsc zadaszonych. 

Komunikacja

Port lotniczy Werona Villafranca położony jest 12 kilometrów od centrum Werony. Na lotnisko można dojechać z autostrad A4 i A22. Dojazd jest dobrze oznaczony. Do dyspozycji podróżnych są taksówki i autousy.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.aeroportoverona.it

Adres

Aeroporto Valerio Catullo di Verona Villafranca
37060 Caselle di Sommacampagna - Verona
Italy

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air France, Air Italy, Alitalia, Blue Air, British Airways, Carpatair, , Lufthansa, Iberia, Meridiana, Transavia, Finnair, Windjet, Ryanair.

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!5 ofert od 307 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 5 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!20 ofert od 199 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY9 ofert od 305 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!