Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotnisko w Weronie

Znajdź nas w social mediach

(kod IATA: VRN; kod ICAO: LIPX)

verona_airport
Terminal lotniska w Weronie
Fot. Wikipedia

Międzynarodowe lotnisko położone 12 km na południowy zachód od centrum Werony. Jest jednym z największych portów lotniczych w regionie Veneto. Z usług lotniska korzysta także wiele okolicznych regionów. Wynika to z centralnego umiejscowienia lotniska pomiędzy regionami: Brescia, Mantua, Rovigo, Vicenza, Trydent, Bolzano. Rocznie obsługuje ponad 3,5 miliona pasażerów.

 

Mapa terminala i usługi

Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracja, kawiarnie, sklepy, bank, bankomaty, poczta, kantor wymiany walut, kaplica. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu i specjalnej poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +39 045.8095666

Punkt informacji lotniskowej znajduje się w hali przylotów lotniska.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodu. Dostępne firmy to m. in. Avis, Hertz, Europcar i Sixt. Pełna lista wypożyczalni wraz z danymi kontaktowymi znajduje się na stronie internetowej lotniska.

Na lotnisku znajdują się parkingi krótko i długoterminowe, razem 3500 miejsc parkingowych, z czego 1000 miejsc zadaszonych. 

Komunikacja

Port lotniczy Werona Villafranca położony jest 12 kilometrów od centrum Werony. Na lotnisko można dojechać z autostrad A4 i A22. Dojazd jest dobrze oznaczony. Do dyspozycji podróżnych są taksówki i autousy.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.aeroportoverona.it

Adres

Aeroporto Valerio Catullo di Verona Villafranca
37060 Caselle di Sommacampagna - Verona
Italy

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air France, Air Italy, Alitalia, Blue Air, British Airways, Carpatair, , Lufthansa, Iberia, Meridiana, Transavia, Finnair, Windjet, Ryanair.

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 114 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ12 ofert od 334 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 127 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 114 Sprawdź