Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotnisko w Rzeszowie

Znajdź nas w social mediach

(kod IATA: RZE, kod ICAO: EPRZ)

logo_rzeszowMiędzynarodowe lotnisko położone 10 km od centrum Rzeszowa, we wsi Jasionka. Lotnisko było w 2008 roku ósmym najruchliwszym polskim portem lotniczym. Lotnisko obsługuje połączenia do Frankfurtu, Londynu, Nowego Jorku (sezonowo), Bristolu, Birmingham, Dublina i Warszawy.

 

Wśród lotnisk cywilnych w Polsce port w Jasionce posiada drugą co do długości po Okęciu drogę startową o wymiarach 3 200 x 45 m. Lotnisko nazywane jest przez pilotów "lotniskiem dobrej pogody". Statystyki meteorologiczne potwierdzają wyjątkowo korzystne warunki klimatyczne w tej części Polski. Ze wszystkich lotnisk komunikacyjnych w kraju, to właśnie Rzeszów ma największą liczbę pogodnych dni w roku. Port lotniczy przygotowany jest na przyjęcie każdego typu samolotu, włączając w to największe samoloty szerokokadłubowe tj. B 747. Brak przeszkód lotniczych w strefach podejścia, wysokiej klasy system pomocy świetlno-nawigacyjnych do lądowania, nowoczesna osłona meteorologiczna czynią Port Lotniczy w Rzeszowie dostępnym 24 godziny na dobę przez cały rok. Zarazem jest to jedyny cywilny port lotniczy w Polsce południowo-wschodniej.

W obrębie lotniska funkcjonują Aeroklub Rzeszowski oraz Ośrodek Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej (jedyna w kraju cywilna szkoła pilotów). Dysponują one zestawem samolotów szkoleniowych i nowoczesnym symulatorem lotu.

Dla wygody podróżnych korzystających z usług Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka na terenie terminalu usytuowano punkty wynajmu samochodów oraz dwa punkty gastronomiczne, w których podróżni mogą posilić się przed podróżą, zaś w poczekalni terminalu przylotowego - kantor wymiany walut oraz jeden punkt gastronomiczny. Dostępny jest też bankomat i sklep Baltona.

Użyteczne informacje

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu +48 (17) 852 00 81 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Lotnisko umożliwia wynajem auta. Do dyspozycji pasażerów są następujące firmy:

  • Avis, tel. +48 (17) 852 53 61,
  • Mercato, tel. +48 (17) 852 00 91,
  • Hertz, tel. +48 (17) 853 43 66,
  • Advise, tel. +48 0 508 078 828,
  • EXCHANGE AND CAR RENTAL, tel. +48 (17) 859 73 28

Podróżni korzystający z usług Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka mają do dyspozycji parking usytuowany w pobliżu terminalu pasażerskiego.

Rzeszowskie lotnisko nocą
Fot. Port Lotniczy Rzeszów

Komunikacja

Lotnisko leży we wsi Jasionka około 10 km od centrum Rzeszowa. W jego pobliżu przebiegają dwie drogi krajowe: Rzeszów-Lublin (DK19) i Rzeszów-Radom (DK9). W przyszłości ma ono sąsiadować także z autostradą A4 i drogą ekspresową S19. Port Lotniczy leży przy drodze łączącej drogi krajowe nr 9 (Rudna Mała) i 19 (Jasionka).

TAKSÓWKI

Postój taksówek znajduje się przed terminalem. Koszt przejazdu do centrum Rzeszowa wynosi ok. 40 zł.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Między miastem i lotniskiem kursują autobusy MPK (linie 14 i 2). Przystanek autobusowy znajduje się bezpośrednio przed terminalem pasażerskim. Bilety można zakupić w autobusie bezpośrednio przed odjazdem. 

Linia specjalna "L" została utworzona dla potrzeb pasażerów, kursy autobusów dostosowane są do przylotów i odlotów samolotów. Przystanek autobusowy znajduje się bezpośrednio przed terminalem pasażerskim, natomiast przystanek w centrum miasta usytuowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKP i PKS. Bilety można zakupić w autobusie przed odjazdem. Autobus odjeżdża po zakończeniu odprawy dla pasażerów. Po wcześniejszym zgłoszeniu możliwe jest zatrzymanie pojazdu na wybranym przystanku.

Oficjalna strona internetowa lotniska

rzeszowairport.pl

Adres

Port Lotniczy Rzeszów
36-002 Jasionka 942

Główni przewoźnicy

Port Lotniczy w Rzeszowie jest jak na razie obsługiwany przez trzech przewoźników: LOT, Lufthansa i Ryanair.

Informacje dodatkowe

W bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego planowane jest utworzenie jednego z ośmiu centrów logistycznych. W tym celu w grudniu 2001 miasto zakupiło działkę o powierzchni 30 ha. Trwają również prace nad uruchomieniem Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego, częściowo zlokalizowanego w Jasionce.

 

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 133 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 116 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 116 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 367 Sprawdź