Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotnisko w Hawanie

Znajdź nas w social mediach

(kod IATA: HAV; kod ICAO: MUHA)

Międzynarodowe lotnisko położone 15 km na południowy zachód od Hawany. Jest największym portem lotniczym na Kubie. Swoje bazy mają tu Cubana de Aviación, Aerogaviota i Aerocaribbean. Lotnisko nosi imię kubańskiego patrioty i poety Jose Marti. Rocznie obsługuje kilka milionów pasażerów.

Lotnisko użytkuje obecnie 4 terminale pasażerskie. Pomiędzy terminalami 1, 2 i 3 kursuje autobus lotniskowy. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomat, kantor wymiany walut, poczta. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu oraz z poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +53 (0)7 649 5777

UWAGA! Warto pamiętać, że na lotnisku przed odlotem należy uiścić opłatę 25 CUC albo 25 euro (cała kwota musi być w tej samej walucie) za wizę wyjazdową.

Punkty informacyjne znajdują się na terenie terminali 2 i 3. Dostępne są także punkty informacji turystycznej.

Na lotnisku w halach przylotów znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów wielu firm, między innymi: Cubanacar, Fenix, Rent a Car, Rex, Transtour i Via Rent a Car.

Na lotnisku znajdują się parkingi krótkoterminowe dostępne przed każdym terminalem. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja

Lotnisko położone jest 15 km na południowy zachód od Hawany. Podróż do centrum miasta zabiera około 20-30 minut.

TAKSÓWKI
Postoje taksówek znajdują się przed halą przylotów terminala 3. Polecamy korzystanie z taksówek licencjonowanych firm. Jedną z takich firm jest Taxi OK. Taksówki zabiorą nas w każde miejsce na wyspie

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Minibusy prywatnych agentów podróży gwarantują transport swoim klientom, ale jeśli są wolne miejsca można spróbować kupić bilet na przejazd bezpośrednio u lokalnego agenta (biura znajdują się na terenie terminala 3).

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.airportcuba.com

Adres

Jose Martí International Airport
Avenida Van Troy y final,
Rancho Boyeros,
Havana City,
Cuba

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Cubana de Aviación, Aerogaviota, Aerocaribbean, American Airlines, Continental, Sky King, Aeroflot, Aeromexico, Air Canada, Air Europa, Air France, Air Jamaica, Condor Airlines, Iberia, Virgin Atlantic.  

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna14 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź