Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Zwiedzanie Kuby

Znajdź nas w social mediach

kuba1
Uliczka Hawany
Fot. Rudi Heim

Hawana

Hawana jest stolicą Kuby i największym miastem na Karaibach. Każdy turysta musi tu przyjechać, choćby z tak prozaicznego powodu, że do tutejszego portu przylatują prawie wszystkie samoloty z zagranicy. Hawana jest atrakcyjna pod każdym względem. Miasto budzi się po zmroku i wtedy zaczyna się wielka fiesta. Zabawa i tańce to jedno, ale Hawana zachwyca także przepięknymi zabytkami. W 1982 roku stare miasto (La Habana Vieja) zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na starym mieście znajduje się katedra San Cristobal (jeden z nielicznych wartych uwagi zabytków architektury sakralnej w mieście). Turystów zaskoczy różnorodność zabudowań Hawany. Można tu znaleźć najróżniejsze style architektoniczne: barok, gotyk, modernizm. Obowiązkowo trzeba przespacerować się długą na 8 kilometrów nadbrzeżną promenadą Malecon. Koniecznie warto też zajrzeć do Muzeum Rewolucji. Później możemy zwrócić się ku bardziej przyziemnym atrakcjom, np. przyjrzeć się pracy w fabryce cygar albo zaobserwować proces produkcji rumu – w końcu z tych produktów słynie cała Kuba. Z najmłodszymi można wybrać się do hawańskiego ogrodu zoologicznego, a fani Ernesta Hemingwaya na pewno zechcą zwiedzić poświęcone jemu muzeum. W pobliżu Hawany znajdują się piękne plaże.

Plaża Varadero

To bogatsza część wyspy, przeznaczona głównie dla turystów. Niektórzy nazywają tę okolicę najpiękniejszą plażą świata. Właśnie tutaj znajdziemy najdroższe i najbardziej ekskluzywne hotele, restauracje i bary. Oprócz tego oczywiście wszystkie inne atrakcje: pole golfowe, szkoły nurkowania, butiki. Jeśli preferujemy nieco bardziej aktywny styl życia, wstąpmy do delfinarium. Sporą atrakcją są też jaskinie Bellamar. Tubylcy oferują też wycieczki łodzią.

Trinidad

Miasto założyli hiszpańscy kolonizatorzy w 1514 roku. Kolonialne budynki wywierają niezapomniane wrażenie i pozwalają poczuć się tak, jakbyśmy przenieśli się w czasie. Miasteczko jest niewielkie, bo liczy sobie zaledwie ponad 30 tysięcy mieszkańców, ale pomimo tego to właśnie tutaj przyjeżdża najwięcej turystów (oczywiście po Hawanie). Do najpiękniejszych zabytków należy tutejsza katedra oraz Iglesia Parroquial de la Santisima Trinidad, drewniany kościół z XIX wieku. W mieście znajdziemy też Muzeum Romantyzmu, z ogromną kolekcją ozdób, mebli i dzieł sztuki reprezentujących tą epokę. Nie można też zapomnieć o spróbowaniu lokalnej specjalności, czyli canchanchary. Pod tą nazwą kryje się orzeźwiający napój z soku cytrynowego, rumu i wody.

Santiago de Cuba

Drugie pod względem wielkości miasto Kuby. Leży u podnóży gór Sierra Maestra, a założył je w 1515 roku sam Diego Velazquez. Przez pewien czas w XVI wieku było nawet stolicą Kuby. Uwielbiane przez Fidela Castro – to tu miały miejsce ważne zdarzenia związane z rewolucją.

Cayo Coco

To niewielka wyspa należąca do archipelagu Jardines del Rey leżącego na północ od Kuby. Idealne miejsce na spokojne i leniwe wakacje. Piękne widoki, piaszczysta plaża, palmy kokosowe i słońce – wszystko to znajdziemy na Cayo Coco.

Pinar del Rio

To zachodnia prowincja Kuby. Region słynie z plantacji tytoniu. To także świetne miejsce dla aktywnych turystów. Piękna przyroda zachęca do organizowania wycieczek pieszych albo rowerowych. Kolejną zaletą jest doskonały dojazd z Hawany. Stolicą prowincji jest miasto o tej samej nazwie. Jego największe atrakcje to katedra de San Rosendo i oczywiście fabryki rumu i cygar.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 243 Sprawdź