Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Komunikacja na Kubie

Znajdź nas w social mediach

Niestety, beztroska Kubańczyków znajduje swoje odzwierciedlenie w stanie komunikacji miejskiej. Bez kłopotów się nie obejdzie, więc lepiej od razu podejść do tematu na luzie.

Najlepszym, ale i zarazem najdroższym wyjściem będzie bez wątpienia wynajęcie samochodu. Wypożyczalni samochodów na Kubie nie brakuje. Samochody zwykle są w dobrym stanie, za to drogi pozostawiają wiele do życzenia. Oprócz dziur ogromną niedogodnością jest brak oświetlenia, z racji czego lepiej unikać podróżowania po zmroku. Oznakowanie drogowe również nie zalicza się do najlepszych, o ile zdecydujemy się pokusić o stwierdzenie, że w ogóle jakieś jest. Wszędzie roi się od autostopowiczów.

Jedyną linią autobusową na Kubie jest Viazul. Linie łączą największe miasta. Większość autokarów jest w dość dobrym stanie. Zaleca się wcześniejszą rezerwację biletów.

Podróż pociągiem nie należy do największych atrakcji. Składy są w tragicznym stanie, dodatkowo opóźnienia bywają kosmicznie duże. Pociągi dzielą się na dwie klasy: normal i especial.

Komunikacja miejska funkcjonuje tak naprawdę tylko w Hawanie. Autobusy są zatłoczone i zazwyczaj brudne. Jeśli nasze fundusze na to pozwalają, znacznie lepiej zdecydować się na podróż taksówką. Państwowym przewoźnikiem lotniczym jest Cubana.

Kubańczycy nie mają odpowiednio przystosowanej siatki ścieżek rowerowych, dlatego dobrze byłoby zainwestować w solidny rower górski. Problem może sprawić też uzyskanie ewentualnych części zamiennych.

Najlepsze okazje

Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 9 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!26 ofert od 246 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY8 ofert od 304 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 92 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!