Treść strony

tanie-loty-na-kube

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty na KubęOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Hawana (HAV) Jose Marti Int. Apt.od 2614Wybierz
 • Cayo Coco (CCC) Cayo Coco Apt.od 4135Wybierz
 • Varadero (VRA) Juan G. Gomez Apt.od 4344Wybierz

Treść główna

Tanie loty na Kubę

Znajdź nas w social mediach

kuba
Kuba - Varadero
Fot. scaturchio

Kuba to idealne miejsce dla tych, którzy chcą się oderwać od rzeczywistości i odprężyć. Choć wyspa jest tak odległa, budzi wiele skojarzeń. Kubańskie cygara, wesoły tłum tańczący salsę, przepyszne mojito, należą do tych zdecydowanie pozytywnych.

Republika Kuby położona jest w archipelagu Wielkich Antyli i jest największą wyspą na Karaibach. Nie bez powodu bywa nazywana „perłą Antyli” - piękno natury od razu rzuca się w oczy każdemu turyście. Piękne piaszczyste plaże zacienione w niektórych miejscach palmami przyciągają plażowiczów z całego świata. Kuba czerpie większość dochodów z turystyki, dlatego stara się zauroczyć przyjezdnych także w inny sposób. To dla nich przeznaczone są liczne pola golfowe, korty tenisowe, eleganckie restauracje i snobistyczne bary. Wbrew pozorom Kuba nie jest jednak bardzo drogim miejscem.

Historia nie oszczędzała Kuby. Według archeologów pierwsi osadnicy pojawili się tu ponad 4 tys. lat temu. Byli to prawdopodobnie Indianie z plemienia Guanahatabey. Szybszy rozwój rozpoczął się dopiero ok. 1000 lat przed naszą erą wraz ze zjawieniem się tu plemienia Tainów. 28 października 1492 roku na wyspie wylądował Krzysztof Kolumb razem ze swoją załogą. Kolumb opisał wyspę jako „najpiękniejszą krainę, jakie widziały ludzkie oczy” i nadał jej nazwę „Juana”. Następny po odpłynięciu Kolumba zjawił się tu w 1511 roku Diego Velázquez i to on rozpoczął kolonizację Kuby: włączono ją do wicekrólestwa Nowej Hiszpanii, założono miasta. Do pracy sprowadzano niewolników z Afryki. Powstało tu centrum handlu niewolnikami, rozwinęły się plantacje tytoniu i kawy. W XVIII wieku Kuba przez chwilę znajdowała się pod panowaniem Anglii, ale szybko wróciła do Hiszpanii. Pierwszą próbę wyzwolenia przeprowadzono pod wodzą Carlosa Manuela de Cespedesa w 1868 roku, powstanie zakończyło się jednak klęską. Kolejne próby także nie przyniosły rezultatu.

W 1898 roku w wyniku wojny USA z Hiszpanią Amerykanie zajęli Kubę i objęli ją protektoratem. W 1902 roku proklamowano niepodległość wyspy, wciąż jednak wpływy USA były bardzo silne. W 1952 roku dyktatorem ogłasza się Fulgencio Batista, wcześniejszy prezydent. Jego rządy doprowadzają do wzmocnienia ruchu opozycyjnego, którym kieruje Fidel Castro. Wkrótce Castro zostaje premierem i nawiązuje silną współpracę z ZSRR. W 1962 roku obecność Rosjan na wyspie i instalacja tam rakiet z głowicami jądrowymi doprowadza do kryzysu kubańskiego i w dalszym ciągu niemalże do wojny. W następnych latach na Kubie narasta kryzys gospodarczy. Z racji panującego tu wciąż ustroju - republiki socjalistycznej – ciężko jest go przezwyciężyć.

Kuba pozostaje jednak jedną z najciekawszych turystycznych destynacji na świecie. Pomimo ciężkiej sytuacji ludzie są pełni energii i optymizmu, pomocni i gościnni. Zabawa do białego rana, niepowtarzalna kultura to kolejne zalety kubańskich wakacji. Najlepszym podsumowaniem klimatu wyspy jest chyba nazwa kolejnego drinka stąd się wywodzącego – Cuba Libre!

Kiedy jechać?

Najkorzystniej jest wybrać się na Kubę pomiędzy grudniem a kwietniem. Jesienią bardzo częste są ulewne deszcze, a lato jest upalne. Od maja do października można się spodziewać huraganów. Niestety, z racji niekorzystnych warunków pogodowych podczas pozostałych miesięcy w roku okres od grudnia do kwietnia to wysoki sezon turystyczny na wyspie. Można się wtedy spodziewać tłumów.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 365 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 134 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 100 Sprawdź