Treść strony

lotniska-w-algierii

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Lotniska w Algierii

Znajdź nas w social mediach

Algieria to w skrócie: wydmy na Saharze, majestatyczne pasmo Atlasu, budynki w stylu francuskim, pałace tureckie, górskie wioski, miasta-oazy oraz wspaniała kultura berberyjska. Niestety kraj wciąż pozostaje miejscem mało znanym turystycznie, choć tak wiele do zaoferowania.

Algieria ma doskonale rozwiniętą sieć lotnisk. W 2008 roku było ich 150, z czego 52 o powierzchni utwardzonej. Aż jedenaście lotnisk ma status międzynarodowych, z tym że najważniejsze lotniska w kraju to: Międzynarodowy Port Lotniczy w Algierze oraz Port lotniczy Oran As-Sanija. Oba oferują bezpośrednie połączenia do miast europejskich.

 

Największym lotniskiem jest oczywiście Aéroport d'Alger Houari Boumediene obsługujący stolicę kraju, położony około 20 km od centrum miasta. Rocznie obsługuje ponad 4 miliony pasażerów. 

Najlepsze połączenia lotnicze do Algierii oferują lotniska francuskie: Paryż, Marsylia, Lyon, Tuluza czy Lille. Dobre połączenia lotnicze z Algierem posiada także: Frankfurt, Mediolan, Londyn oraz Rzym. Niestety nie ma bezpośrednich połączeń z Polski do Algierii.

Algierskie lotniska mają także dobrze rozwiniętą siatkę połączeń wewnętrznych i regionalnych. Dostępne są połączenia do Libii, Maroka czy Tunezji. Lotniska są dobrze utrzymane i zorganizowane. Ceny biletów na trasach krajowych także są dość przystępne.

Główni przewoźnicy

Najwięcej połączeń do Algierii oferuje narodowy algierski przewoźnik - Air Algerie. Linie powstały w 1947 roku i są członkiem Arab Air Carriers Organization. Air Algerie ma w swojej ofercie połączenia do wielu miast europejskich (np. we Francji, Belgii, Włoszech, Niemczech czy Hiszpanii). Oferuje także loty do Azji, Afryki i Ameryki Północnej. Jako narodowy przewoźnik ma także doskonale rozwiniętą sieć połączeń krajowych.

Lotniska w Algierii obsługują także następujące linie lotnicze: Aigle Azur, Air Berlin, Air France, Alitalia, British Airways, EgyptAir, Iberia, Libyan Airlines, Lufthansa, Qatar Airways, Royal Air Maroc, Saudi Arabian Airlines, Spanair, Syrian Air, TAP Portugal, Turkish Airlines, Tunisair.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 300 Sprawdź