Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty Alitalia

Znajdź nas w social mediach

Data założenia 1946 r.
Węzeł Port lotniczy Rzym
Sojusz Skyteam
Flota 150
Trasy 70
Symbol IATA AZ
Sybmol ICAO AZA
Znak ALITALIA
Siedziba firmy Rzym, Włochy
www www.alitalia.com

Włoska linia lotnicza Alitalia z główną bazą na lotnisku im. Leonarda da Vinci w Rzymie dysponuje sporą flotą składającą się z 150 samolotów. Obsługują one regularne połączenia z 70 destynacjami w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej oraz w Azji. Alitalia w swojej ponad 60-letniej historii zdołała zająć najważniejszą pozycję na włoskim niebie i obecnie mimo przejściowych problemów finansowych uparcie jej broni. Są to oficjalne linie papieskie, które obsługują głowę Kościoła Katolickiego podczas pielgrzymek duszpasterskich na całym świecie.

Historia

Historia istnienia tego przewoźnika sięga września 1946 roku, kiedy to przedsiębiorstwo zostało utworzone. Działalność rozpoczęto natomiast rok później - 5. maja 1947 roku. Odbył się wtedy inauguracyjny lot z Turynu do Rzymu. W 1997 roku utworzona została filia Alitalia Express zajmująca się przelotami regionalnymi. W 2001 roku linie lotnicze Alitalia przystąpiły do sojuszu lotniczego Skyteam. W 2003 roku w związku z nienajlepszą sytuacją finansową zapowiedziano znaczące zwolnienia i rozpoczęto przygotowania do fuzji z Air France i KLM, która jednak nie doszła do skutku. Historia działalności Alitalia począwszy od roku 1946 przeplatała się z permanentnymi stratami finansowymi. Tylko raz, w 1998 roku firma zdołała wygenerować zysk, co jednak nie przełożyło się na dalekosiężną poprawę jej sytuacji. W związku z tak niekorzystnym bilansem finansowym i katastrofalnym rokiem 2008 linia zbankrutowała, a państwo po długich poszukiwaniach znalazło inwestora - Compagnia Aerea Italiana (CAI). Od stycznia 2009 roku przedsiębiorstwo ponownie rozpoczęło działalność pod starym szyldem, ale już jako nowa, zreformowana firma.

Sieć połączeń i najważniejsze lotniska

Sieć połączeń linii lotniczej Alitalia oplata cały glob – przewoźnik utrzymuje regularne połączenia z wieloma krajami w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz w Azji. Dzięki członkostwu w sojuszu linii lotniczych SkyTeam linia oferuje połączenia do większości zakątków świata. Alitalia przewozi pasażerów pomiędzy portami lotniczymi licznych europejskich krajów a najważniejszymi światowymi portami przesiadkowymi. W sumie linia może się poszczycić 70 destynacjami.
Alitalia oferuje również regularne loty z Warszawy do kilku włoskich miast. Głównym portem bazowym tego przewoźnika jest Rzym. Portami lotniczymi o nieco mniejszym znaczeniu są natomiast porty w Mediolanie,Turynie, Wenecji, Katanii i Neapolu.

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 114 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ11 ofert od 385 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 126 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 114 Sprawdź