Treść strony

komunikacja-w-algierii

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Komunikacja w Algierii

Znajdź nas w social mediach

Jeśli chodzi o komunikację, to w Algierii nie ma z nią większych problemów. Nawet ci, którzy preferują podróże samolotem nie powinni mieć powodów do narzekania. Połączenia do większych miast, zwłaszcza Algieru i Oranu są dość częste. Samolot to pewny środek transportu, choć w sezonie letnim burze piaskowe powodują niekiedy znaczne opóźnienia lotów. Sieć lotnisk w Algierii należy do dobrze utrzymanych i zorganizowanych, więc w całokształcie latanie to naprawdę dobry wybór.

Niestety nie wszędzie możemy polecieć. Jeśli chcemy, możemy skorzystać z usług jednej z licznych wypożyczalni samochodów, konieczne jest jednak posiadanie międzynarodowego prawa jazdy. Sieć dróg jest w bardzo dobrym stanie. Trzeba jednak koniecznie zwracać uwagę na stan techniczny samochodu. Warto pamiętać bowiem, że odległości między miastami w Algierii bywają ogromne: jeśli pośrodku pustyni zawiedzie nas samochód, jesteśmy w gruncie rzeczy skazani na siebie. Dobrym pomysłem jest także zabranie ze sobą zapasu wody i benzyny. Podróż samochodem może więc być świetną przygodą, ale niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Jeśli chcemy ich uniknąć, powinniśmy skorzystać z usług publicznych kolei - Société Nationale des Transports Ferroviaires. Oferują one codzienne połączenia pomiędzy większością miast. Bardziej rozwinięty jest transport kolejowy na północy kraju. Niestety, pociągi są dość powolne. Na krótkie dystanse dobrym wyborem jest podróż autokarem.

Pomiędzy głównymi portami można się przemieszczać również drogą morską. W ten sposób możemy dostać się m.in. do: Algieru, Annaby, Arziwu, Bidżai, Dżidżili oraz Oranu.

Autostop jest alternatywą dla odważnych, choć w Algierii raczej nie ma się czego bać. Generalnie Algierczycy są bardzo przyjaźni i często sami proponują podwiezienie poproszeni o wskazanie drogi.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 126 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 311 Sprawdź