Treść strony

tanie-loty-do-algieru

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 1 mln klientów
  • bezpieczne płatności
  • zawsze korzystne ceny
Tanie loty. Poczuj wolność podróży!

Loty do AlgieruOrientacyjna cena za lot w dwie strony

  • Poznań (POZ) Ławicaod 642Wybierz
  • Wrocław (WRO) Strachowiceod 692Wybierz
  • Katowice (KTW) Katowice-Pyrzowiceod 695Wybierz
  • Kraków (KRK) Baliceod 704Wybierz
  • Gdańsk (GDN) Rebiechowood 725Wybierz
  • Warszawa (WAW) Okęcieod 745Wybierz
więcej

Treść główna

Tanie loty do Algieru

Znajdź nas w social mediach

algier
Poczta w Algierze
Fot. Wikipedia

Algier, stolica Algierii, przez Francuzów nazywany „Alger la Blanche”, rzeczywiście zasługuje na miano „białego miasta”. Charakterystyczna, biała zabudowa tej metropolii pozwala ją odróżnić od innych miast. Algier leży w zatoce, a tuż przed nim rozciągają się błękitne wody Morza Śródziemnego. Jest jednym z największych miast na północy Afryki, szczyci się również sporych rozmiarów portem. Coraz bardziej popularny wśród turystów, zawsze przyciągał do siebie przyjezdnych. Od pewnego czasu miasto i jego mieszkańcy stają się coraz bogatsi dzięki złożom ropy naftowej. Na ulicach coraz częściej widzimy drogie, designerskie ubrania i samochody renomowanych marek. Algier wychodzi z kryzysu, który dosięgnął go na początku lat 90.

Historia

Doskonałe położenie w zatoce sprawiało, że od najdawniejszych lat pojawiali się tutaj wędrowcy z zamiarem osiedlenia na dłużej. Jedna z legend wiąże początki miasta z przypłynięciem 20 towarzyszy mitycznego Herkulesa, którzy zamieszkali w tym regionie. W swoich początkach osada nosiła nazwę Icosium. Prawdopodobnie założyli ją Fenicjanie. Dobre warunki naturalne sprawiły, że Icosium było miejscem pożądanym przez wszystkie plemiona, dlatego często przechodziło z rąk do rąk w wyniku krwawych walk. Po Fenicjanach panowali tu Rzymianie, następnie zaś Wandalowie. W 650 roku zatriumfowali Arabowie, ale przez kilka stuleci nie dbali o rozwój osady. Dopiero Bologhin ibn Ziri, przywódca Berberów, zajął się jego rozbudową w 970 roku. Miasteczko otrzymało wówczas nazwę al-Jazā’ir, którą nosi do dziś. Przez kilka wieków rosło w siłę by w końcu w 1510 roku zwrócić na siebie uwagę Hiszpanów i paść ich łupem. Mieszkańcy miasta zwrócili się o pomoc do braci Aruja i Khair ad – Dina Barbarossów, dwóch korsarzy. Pierwszy z nich zginął, ale Khair zwyciężył w 1529 i przyłączył Algier do Imperium Osmańskiego, którym władał wówczas Sulejman Wspaniały. Sam Khair otrzymał tytuł Admirała Floty, Algier zaś został ufortyfikowany i wszedł w fazę dynamicznego rozwoju.

Okres, w którym Algier świetnie prosperował przypadł na panowanie Mohameda ben Osmane Khodja. Były to lata 1766 – 1791, liczba ludności osiągnęła 100 tysięcy. Algier leżał na trasach karawan jadących przez pustynię, rozwijało się przynoszące miastu dochód... korsarstwo. W 1805 roku Admirał Nelson zbombardował miasto, w 1815 roku to samo zrobili Amerykanie. Nadal kwitł jednak handel niewolnikami. Aby to zmienić, w dwa lata później do Algieru wyprawiono oddziały floty angielskiej i holenderskiej. Szansę na wzmocnienie swojej pozycji na morzu zobaczyli także Francuzi, więc 14 czerwca 1830 roku oddział liczący prawie 40 tysięcy żołnierzy pojawił się na północ od Algieru. Od tej pory północna część kraju stała się, wbrew zaprzeczeniom najeźdźców, francuską kolonią. Algieria pozostała nią aż do 1962 roku, kiedy wyzwoliła się w wyniku wielu krwawych starć. W 1957 roku miała miejsce bitwa o Algier, w której bojownicy o wolność toczyli walki m.in. z oddziałami francuskich spadochroniarzy. Początek lat 90. ubiegłego wieku był dla Algieru bardzo trudny. Miasto tkwiło głęboko w kryzysie gospodarczym, wyniszczane przez walki, które prowokowali islamscy fundamentaliści. 11 kwietnia 2007 miał miejsce atak bombowy wymierzony w posterunek policji i budynki rządowe, incydent powtórzył się 11 grudnia. Terroryści wciąż stanowią problem w stolicy Algierii.

Pomimo to, Algier wciąż jest miejscem, które warto odwiedzić. Niezwykły klimat został doceniony w 2007 roku, kiedy to miasto zdobyło tytuł „Arabskiej stolicy kultury”. W Algierze z łatwością można odczuć niezwykłą mieszankę kulturową. Stolica łączy w sobie najlepsze cechy europejskich metropolii i muzułmańskich ośrodków. Nieopodal siebie stoją meczety i bazyliki, zabytki sprzed wieków i nowoczesne biurowce. Nad wszystkim góruje wysoki na 92 metry Pomnik Męczenników, przypominający lata walki o niepodległość. Algier i jego gościnna atmosfera potrafią wzbudzić sympatię w każdym turyście.

Porównaj tanie loty do Algieru i zarezerwuj bilety lotnicze do Algieru.
Przejrzyj nasze promocje lotów do Algierii lub skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleźć najtańsze bilety lotnicze do  Algieru lub do innej lokalizacji.

Wybierasz się na urlop we wrześniu? Znajdź lot dla siebie!300 okazji od 137 Zobacz Urlop w październiku? Wybierz się w miejsca piękne jesienią!288 okazji od 143 Zobacz Lećcie na długi weekend listopadowy! Loty w najlepszych cenach!61 okazji od 140 Zobacz MALTA czeka na Was! Świetne okazje cenowe!!8 okazji od 284 Zobacz Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż263 okazje od 181 Zobacz Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie276 okazji od 156 Zobacz Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ38 okazji od 395 Zobacz Okazje cenowe na CYPR! Wybierz coś dla siebie!16 okazji od 250 Zobacz