Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Komunikacja w Turcji

Znajdź nas w social mediach

Turcja jest ogromnym krajem, poszczególne miejscowości oddzielają więc setki lub nawet tysiące kilometrów. Stąd dosyć powszechne jest podróżowanie lokalnymi, tanimi liniami lotniczymi, które zapewniają przeloty do wszystkich większych miast i miejscowości wypoczynkowych w kraju. Loty są o tyle popularne, że ceny biletów są przystępne i wahaj się zwykle w granicach $75–90.

Podróż koleją w Turcji nie jest już taka przyjemna. Tureckie pociągi jeżdżą po torach ułożonych przez niemieckie firmy, którym podobno płacono od kilometra – stąd długość i zawiłość niektórych odcinków jest zaskakująca. Ekspres pokonuje 1900 km ze Stambułu nad jezioro Wan w dwa dni. Autobusem tę samą odległość można pokonać w 24 godziny, a samolotem w 2 godziny. Jedynie podróż ekspresem, łączącym Ankarę ze Stambułem jest szybka i przyjemna.

Popularna i wygodna jest także komunikacja autobusowa. Autobusy – od skromnych i bardzo tanich, do wygodnych i drogich – jeżdżą dosłownie wszędzie i o każdej porze, a ceny biletów są bardzo atrakcyjne. Na regionalnych trasach o wysokość opłaty za przejazd można się nawet targować. Większość regionów turystycznych leży blisko siebie i są połączone silnie rozbudowaną siecią lokalnej komunikacji. W obrębie regionów turystycznych poruszać się można dolmuszami, czyli kilkuosobowymi, tanimi busami, które kursują z dużą częstotliwością i zatrzymują się w dowolnym miejscu, na żądanie pasażera. Taksówki są drogie i dzięki rozwiniętej sieci dolmuszy właściwie nie ma konieczności korzystania z nich.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 116 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 116 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 347 Sprawdź