Nagłówek strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do BodrumOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Treść główna

Tanie loty do Bodrum

524534_bodrum_1
Bodrum
Fot. SXC

Bodrum to jeden z najpiękniejszych i najpopularniejszych kurortów turystycznych w Turcji. To uroczo położone na Wybrzeżu Egejskim miasteczko przyciąga w sezonie całe rzesze turystów, samo zaś liczy sobie tylko około 35 tysięcy mieszkańców. Co roku kilkaset tysięcy przyjezdnych wypełnia po brzegi tutejsze kluby i dyskoteki. Każdy, kto sądzi, że Bodrum to tylko kolejne skupisko imprezowiczów jest jednak w błędzie. Miasto szczyci się bogatą tradycją i długą historią: istniało już w VII  wieku przed naszą erą, a niektórzy archeolodzy przypisują mu jeszcze dłuższe dzieje! W starożytności pod nazwą Halikarnasu było greckim ośrodkiem o dużym znaczeniu. Z pewnością każdy miłośnik historii mógłby o nim wiele powiedzieć.

Miasteczko położone jest na półwyspie w południowej części Wybrzeża Egejskiego, a jego okolice znane są jako Riwiera Bodrum. Typowe śródziemnomorskie krajobrazy uzupełniają doskonale niewysokie pasma górskie Yaran Dağı i Batı Menteşe Dağlar, widoczne w głębi lądu. Podobnie jak w innych miastach regionu śródziemnomorskiego, także tutaj lato jest zazwyczaj bardzo gorące (średnia temperatura to powyżej 30 stopni), ale również zimy należą do słonecznych i ciepłych. W samym Bodrum właściwie brak jest plaży, jednak w okolicy jest ich pod dostatkiem. Najbliższe znajdują się w miejscowościach Bardakci i Torba.

Historia

Według niektórych archeologów, Bodrum – Halikarnas mogło istnieć nawet już w XIII wieku przed naszą erą. W początkach istnienia miasta duże wpływy miało na nie plemię Kariów, o których Homer wspomina w „Iliadzie”. Następnie do władzy doszli Persowie. Miasto znane jest powszechnie jako ojczyzna jednej ze słynniejszych starożytnych postaci: w 484 roku p. n. e. urodził się tu Herodot, słynny historyk i autor „Dziejów”. Władcą Karii był w IV wieku p. n. e. Mauzolos, kolejna ważna osobistość. Gdy zmarł, jego żona Artemizja (co ciekawe, będąca zarazem jego siostrą) zatrudniła najwybitniejszych architektów i rzeźbiarzy do stworzenia jego grobowca. Od imienia króla nazwano go Mauzoleum. Mauzoleum w Halikarnasie było zaliczane do siedmiu cudów antycznego świata, niestety zostało zniszczone przez trzęsienia ziemi. Halikarnas było pierwszą ważną zdobyczą Aleksandra Wielkiego podczas pochodu jego wojsk w głąb kontynentu. Trwające kilka miesięcy oblężenie miasta było bardzo wyczerpujące, w końcu dowodzący obrońcami Memnon podjął decyzję o podpaleniu Halikarnasu i ucieczce.

W 1402 roku do miasta dotarli krzyżowcy, głównie z zakonu joannitów. Korzystając z materiałów pozostałych w Mauzoleum zbudowali kolejną imponującą konstrukcję: Zamek św. Piotra. Wkrótce zamek stał się słynny jako miejsce schronienia dla chrześcijan z całej okolicy. Ośrodek otrzymał nazwę Petrion. W 1522 roku podboju okolicy dokonała armia turecka pod przewodnictwem sułtana Sulejmana Wspaniałego. Po opanowaniu przez Turków przemianowano miasto na „Budrum”. Od lat 80 zeszłego stulecia Budrum nieprzerwanie rośnie w siłę jako ważny ośrodek turystyczny.

Atrakcje

Bodrum jest idealnym miejscem na letni wypoczynek, choć faktem jest, że oferta turystyczna jest skierowana raczej do ludzi młodszych i pełnych energii. Nie jest to miejsce dobre dla rodzin z dziećmi czy osób chcących odpocząć w ciszy i spokoju. W Bodrum zbyt wiele się dzieje: conocne szaleństwa do białego rana mogą zmęczyć nawet najwytrwalszych imprezowiczów. Bogata oferta klubów nocnych, dyskotek, restauracji serwujących dania kuchni z całego świata zapewniają rozrywkę wieczorami. W trakcie dnia możemy oprócz wylegiwania się na plaży i zwiedzania spróbować swoich sił w sportach wodnych, z których słynie Riwiera Bodrum. Jeśli chcemy w sposób intensywny przeżyć swój urlop, nie ma na to lepszego miejsca niż Bodrum!

Wybierasz się do Bodrum? Z portalem Tanie-loty.com.pl masz możliwość zarezerwować tanie loty do Bodrum w bardzo atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki połączeń, gdzie można znaleźć tanie bilety lotnicze do Bodrum.

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty
PartnerStart Parking

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa

Zobacz promocje na tanie loty do Bodrum. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Bodrum.

Jeżeli wybierasz się do Turcji, być może zainteresują Cię również tanie loty z Poznania do Stambułu.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Warszawy do Stambułu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Wiednia, Okazje na loty na słoneczne wyspy, Okazje na loty na wakacje, Okazje do Skandynawii, Okazje na loty z Polski za granicę, tanie loty z Warszawy do Tbilisi, wyszukiwarka tanich lotów, odszkodowanie za opóźniony lot, Loty na Jeden Dzien w Styczniu.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Kosmetyki, akcesoria, Saszetki i portfele, Zabezpieczenie bagażu, Torby dla dzieci i Walizki.