Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Loty do BodrumOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Berlin (BERL) dowolne lotniskood 1043Wybierz
 • Poznań (POZ) Ławicaod 1102Wybierz
 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 1174Wybierz
 • Łódź (LCJ) Lublinekod 1199Wybierz
 • Warszawa (WAW) Okęcieod 1452Wybierz
 • Kraków (KRK) Baliceod 1668Wybierz
 • Katowice (KTW) Katowice-Pyrzowiceod 2208Wybierz
 • Wrocław (WRO) Strachowiceod 2280Wybierz
 • Gdańsk (GDN) Rebiechowood 7781Wybierz
więcej

Treść główna

Tanie loty do Bodrum

Znajdź nas w social mediach

524534_bodrum_1
Bodrum
Fot. SXC

Bodrum to jeden z najpiękniejszych i najpopularniejszych kurortów turystycznych w Turcji. To uroczo położone na Wybrzeżu Egejskim miasteczko przyciąga w sezonie całe rzesze turystów, samo zaś liczy sobie tylko około 35 tysięcy mieszkańców. Co roku kilkaset tysięcy przyjezdnych wypełnia po brzegi tutejsze kluby i dyskoteki. Każdy, kto sądzi, że Bodrum to tylko kolejne skupisko imprezowiczów jest jednak w błędzie. Miasto szczyci się bogatą tradycją i długą historią: istniało już w VII  wieku przed naszą erą, a niektórzy archeolodzy przypisują mu jeszcze dłuższe dzieje! W starożytności pod nazwą Halikarnasu było greckim ośrodkiem o dużym znaczeniu. Z pewnością każdy miłośnik historii mógłby o nim wiele powiedzieć.

Miasteczko położone jest na półwyspie w południowej części Wybrzeża Egejskiego, a jego okolice znane są jako Riwiera Bodrum. Typowe śródziemnomorskie krajobrazy uzupełniają doskonale niewysokie pasma górskie Yaran Dağı i Batı Menteşe Dağlar, widoczne w głębi lądu. Podobnie jak w innych miastach regionu śródziemnomorskiego, także tutaj lato jest zazwyczaj bardzo gorące (średnia temperatura to powyżej 30 stopni), ale również zimy należą do słonecznych i ciepłych. W samym Bodrum właściwie brak jest plaży, jednak w okolicy jest ich pod dostatkiem. Najbliższe znajdują się w miejscowościach Bardakci i Torba.

Historia

Według niektórych archeologów, Bodrum – Halikarnas mogło istnieć nawet już w XIII wieku przed naszą erą. W początkach istnienia miasta duże wpływy miało na nie plemię Kariów, o których Homer wspomina w „Iliadzie”. Następnie do władzy doszli Persowie. Miasto znane jest powszechnie jako ojczyzna jednej ze słynniejszych starożytnych postaci: w 484 roku p. n. e. urodził się tu Herodot, słynny historyk i autor „Dziejów”. Władcą Karii był w IV wieku p. n. e. Mauzolos, kolejna ważna osobistość. Gdy zmarł, jego żona Artemizja (co ciekawe, będąca zarazem jego siostrą) zatrudniła najwybitniejszych architektów i rzeźbiarzy do stworzenia jego grobowca. Od imienia króla nazwano go Mauzoleum. Mauzoleum w Halikarnasie było zaliczane do siedmiu cudów antycznego świata, niestety zostało zniszczone przez trzęsienia ziemi. Halikarnas było pierwszą ważną zdobyczą Aleksandra Wielkiego podczas pochodu jego wojsk w głąb kontynentu. Trwające kilka miesięcy oblężenie miasta było bardzo wyczerpujące, w końcu dowodzący obrońcami Memnon podjął decyzję o podpaleniu Halikarnasu i ucieczce.

W 1402 roku do miasta dotarli krzyżowcy, głównie z zakonu joannitów. Korzystając z materiałów pozostałych w Mauzoleum zbudowali kolejną imponującą konstrukcję: Zamek św. Piotra. Wkrótce zamek stał się słynny jako miejsce schronienia dla chrześcijan z całej okolicy. Ośrodek otrzymał nazwę Petrion. W 1522 roku podboju okolicy dokonała armia turecka pod przewodnictwem sułtana Sulejmana Wspaniałego. Po opanowaniu przez Turków przemianowano miasto na „Budrum”. Od lat 80 zeszłego stulecia Budrum nieprzerwanie rośnie w siłę jako ważny ośrodek turystyczny.

Atrakcje

Bodrum jest idealnym miejscem na letni wypoczynek, choć faktem jest, że oferta turystyczna jest skierowana raczej do ludzi młodszych i pełnych energii. Nie jest to miejsce dobre dla rodzin z dziećmi czy osób chcących odpocząć w ciszy i spokoju. W Bodrum zbyt wiele się dzieje: conocne szaleństwa do białego rana mogą zmęczyć nawet najwytrwalszych imprezowiczów. Bogata oferta klubów nocnych, dyskotek, restauracji serwujących dania kuchni z całego świata zapewniają rozrywkę wieczorami. W trakcie dnia możemy oprócz wylegiwania się na plaży i zwiedzania spróbować swoich sił w sportach wodnych, z których słynie Riwiera Bodrum. Jeśli chcemy w sposób intensywny przeżyć swój urlop, nie ma na to lepszego miejsca niż Bodrum!

Wybierasz się do Bodrum? Z portalem Tanie-loty.com.pl masz możliwość zarezerwować tanie loty do Bodrum w bardzo atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki połączeń, gdzie można znaleźć tanie bilety lotnicze do Bodrum.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!