przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do AntalyiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Tanie loty do Antalyi

antalya
Port w Antalyi
Fot. SXC

Zabytkowa Antalya to miasto wąskich uliczek, drewnianych domów, starych meczetów i sklepików, których część pochodzi z czasów rzymskich. To słoneczne miasto (słońce świeci średnio 300 dni w roku), które żyje z turystyki. Dzięki licznym atrakcjom turystycznym, obecności zabytków kultury światowej klasy Antalya jest oceniana jako najlepsza i najlepiej zorganizowana turystycznie miejscowość wypoczynkowa na wybrzeżu Morza Śródziemnego, z białym piaskiem plaż, czystym morzem, alejami wysadzanymi palmami i unikatowymi zabytkami. Region miasta był zamieszkany od najdawniejszych czasów. Chociaż Antalya nie ma tak bogatej przeszłości jak inne miasta wybrzeża, istnieje i rozwija się nadal, podczas gdy tamte dawno temu opustoszały.

Historia

Ośrodek założony w I w. p.n.e. przez władcę Pergamonu, Attalosa II, na jego cześć nazwano Attaleją. Legenda głosi, że król polecił swoim żołnierzom znaleźć raj na ziemi. Żołnierze powrócili z wieścią, że znaleźli cudowne miejsce na wybrzeżu Morza Śródziemnego - tak powstała Antalya.

Gdy królestwo Pergamonu zostało przekazane Rzymowi, Attalea stała się miastem rzymskim. Cesarz Hadrian odwiedził je w 130 r. , a ku jego czci wybudowano łuk triumfalny Hadriyanüs Kapîsî. Po Rzymie władzę nad miastem przejęło Bizancjum. W 1207 r. Turcy seldżuccy mający swoją bazę w Konyi odebrali miasto Cesarstwu Bizantyjskiemu, zmienili jego nazwę oraz wybudowali Yivli Minare (Żłobiony Minaret). Po złamaniu przez Mongołów seldżuckiej potęgi Antalya wchodziła przez pewien czas w skład państwa emirów tureckich – Hamidoćullarî, a w 1391 r. przejęli ją Turcy osmańscy. W czasie I wojny światowej alianci opracowali plan podziału Cesarstwa Osmańskiego, który zrealizowali pod koniec wojny. Wprawdzie w 1918 r. Antalya przypadła Włochom, jednak w 1921 r. armia Ataturka wyparła z Anatolii obce wojska.

Dzisiaj Antalya jest największym miastem na południowym wybrzeżu Turcji i najpopularniejszym miejscem wypoczynku turystów z różnych stron świata. Antalya to także najnowszy ośrodek turystyczny w Turcji, z międzynarodowym lotniskiem, oddalonym od centrum miasta o 12 km, i doskonale rozwiniętym przemysłem rozrywkowym.

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty
PartnerStart Parking

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Antalyi. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Antalyi.

Jeżeli wybierasz się do Turcji, koniecznie sprawdź też tanie loty z Warszawy do Stambułu lub bilety lotnicze Poznań Ławica Stambuł.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Londynu, Okazje na loty na słoneczne wyspy, Okazje na Maltę, Pakiety z Katowic, Okazje na loty z Polski na Półwysep Iberyjski, tanie loty z Katowic do Genewy, tanie bilety lotnicze, wyszukiwarka tanich lotów, na Majowke.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Ładowarki, Saszetki i portfele, Walizki dla dzieci, Przewodniki, mapy, książki i Torby.