Nagłówek strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do DalamanuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Treść główna

Tanie loty do Dalaman

dalaman
Piękne plaże Dalaman
Fot. SXC

Miasto, choć niewielkie, przyciąga turystów. Trzeba przyznać, że jego lokalizacja jest wręcz idealna. Z jednej strony morze i piaszczysta plaża, z drugiej górskie szczyty – czego można chcieć więcej, aby doskonale wypocząć? Okolica należy do naprawdę atrakcyjnych i to nie tylko pod względem zabytków. Można tu skorzystać z kąpieli błotnych, zwiedzić antyczne grobowce... Znaczenie Dalaman wciąż wzrasta i od niedawna nie jest ono jedynie przystankiem w drodze do innych lokacji. Bardzo duży wpływ na to miała rozbudowa nowoczesnego, choć niewielkiego lotniska.

Historia

Historia Dalaman jest w wielu momentach nieznana. Wiadomo z całą pewnością, że w rejonie zwanym Licją osadnictwo zaczęło się już około XIII wieku przed naszą erą. W VI wieku p. n. e. tereny te opanowali Persowie. Najważniejszym miastem regionu było wówczas Ksantos, którego mieszkańcy wsławili się heroiczną obroną przed wojskami Cyrusa II. Niestety, pomimo odwagi nie mieli szans z Persami. Ważnym etapem w historii Licji był okres hellenistyczny, kiedy to władzę pełnił Aleksander Wielki. Kultura grecka wywarła ogromny wpływ na mieszkającą tam ludność. Samo Dalaman zyskało na znaczeniu podczas okresu rzymskiego, niestety już w VII wieku nad okolicą zapanowali Arabowie, co zahamowało rozwój. Od XIV wieku rozpoczął się długi okres turecki. Wielką rolę w rozwoju Dalaman odegrał Hidiv Abbas Pasa, który działał tu w okresie przed I wojną światową. 

Atrakcje

Dalaman jest uznawane za świetne miejsce na bazę wypadową. W okolicy znajdują się takie sławne resorty turystyczne jak Marmaris, Turunc i Fethiye. W samym Dalaman także nie zabraknie miejsc do zwiedzania. Z racji wzrostu turystycznego zainteresowania miasto postanowiło rozwinąć się w tym kierunku. Restauracje oferujące smaki z różnych kuchni świata, bary, kluby nocne i piękne plaże wypełnią w przyjemny sposób czas każdego turysty. 

W Dalaman wiele jest także sklepów i przedsiębiorstw. Wciąż rośnie zainteresowanie zagranicznych inwestorów. W planach jest wybudowanie pól golfowych i przystani jachtowych. Aktywni turyści także znajdą sobie zajęcie. Bardzo popularne jest w okolicy uprawianie raftingu na rzece Dalaman. Trasa ma 12 kilometrów długości i jest pełna atrakcji - do wyboru dwa poziomy trudności. Można także skorzystać z bliskości gór i spróbować swoich sił na wędrówkach po szczytach. 

Wyjeżdżasz do Dalaman? Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie loty do Dalaman. Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów do Dalaman.

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty
PartnerStart Parking

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Dalamanu. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Dalamanu.

Jeżeli planujesz podróż do Turcji, sprawdź też tanie loty z Warszawy do Stambułu.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Poznania do Stambułu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Londynu, Okazje na loty do Bułgarii, Okazje na loty z Polski na wyspy włoskie, Okazje na loty z Polski do Australii, Pakiety, połączenia z Katowic do Londynu, krajowe bilety lotnicze, odszkodowanie za odwołany lot, Loty w Maju.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Gry, zabawki, Kosmetyczki dla dzieci, Torby dla dzieci, Torby biznesowe i Torby podręczne.