Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Dalaman

Znajdź nas w social mediach

dalaman
Piękne plaże Dalaman
Fot. SXC

Miasto, choć niewielkie, przyciąga turystów. Trzeba przyznać, że jego lokalizacja jest wręcz idealna. Z jednej strony morze i piaszczysta plaża, z drugiej górskie szczyty – czego można chcieć więcej, aby doskonale wypocząć? Okolica należy do naprawdę atrakcyjnych i to nie tylko pod względem zabytków. Można tu skorzystać z kąpieli błotnych, zwiedzić antyczne grobowce... Znaczenie Dalaman wciąż wzrasta i od niedawna nie jest ono jedynie przystankiem w drodze do innych lokacji. Bardzo duży wpływ na to miała rozbudowa nowoczesnego, choć niewielkiego lotniska.

Historia

Historia Dalaman jest w wielu momentach nieznana. Wiadomo z całą pewnością, że w rejonie zwanym Licją osadnictwo zaczęło się już około XIII wieku przed naszą erą. W VI wieku p. n. e. tereny te opanowali Persowie. Najważniejszym miastem regionu było wówczas Ksantos, którego mieszkańcy wsławili się heroiczną obroną przed wojskami Cyrusa II. Niestety, pomimo odwagi nie mieli szans z Persami. Ważnym etapem w historii Licji był okres hellenistyczny, kiedy to władzę pełnił Aleksander Wielki. Kultura grecka wywarła ogromny wpływ na mieszkającą tam ludność. Samo Dalaman zyskało na znaczeniu podczas okresu rzymskiego, niestety już w VII wieku nad okolicą zapanowali Arabowie, co zahamowało rozwój. Od XIV wieku rozpoczął się długi okres turecki. Wielką rolę w rozwoju Dalaman odegrał Hidiv Abbas Pasa, który działał tu w okresie przed I wojną światową. 

Atrakcje

Dalaman jest uznawane za świetne miejsce na bazę wypadową. W okolicy znajdują się takie sławne resorty turystyczne jak Marmaris, Turunc i Fethiye. W samym Dalaman także nie zabraknie miejsc do zwiedzania. Z racji wzrostu turystycznego zainteresowania miasto postanowiło rozwinąć się w tym kierunku. Restauracje oferujące smaki z różnych kuchni świata, bary, kluby nocne i piękne plaże wypełnią w przyjemny sposób czas każdego turysty. 

W Dalaman wiele jest także sklepów i przedsiębiorstw. Wciąż rośnie zainteresowanie zagranicznych inwestorów. W planach jest wybudowanie pól golfowych i przystani jachtowych. Aktywni turyści także znajdą sobie zajęcie. Bardzo popularne jest w okolicy uprawianie raftingu na rzece Dalaman. Trasa ma 12 kilometrów długości i jest pełna atrakcji - do wyboru dwa poziomy trudności. Można także skorzystać z bliskości gór i spróbować swoich sił na wędrówkach po szczytach. 

Wyjeżdżasz do Dalaman? Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie loty do Dalaman. Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów do Dalaman.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 116 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 116 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!7 ofert od 347 Sprawdź