Grecja bez wątpienia jest jednym z najpopularniejszych i najpiękniejszych kierunków do zawierania małżeństw za granicą. Zachwycająca sceneria, doskonała pogoda i pyszne jedzenie. Ślub w Grecji ma jeszcze jedną niewątpliwą zaletę – można go naturalnie połączyć z romantycznym miesiącem miodowym.

Ślub w Grecji bez ograniczeń

skalista zatoka w kształcue serca na tle morza rodos
Niezależnie od miejsca, w którym zdecydujecie się na ślub, sceneria będzie zachwycająca. Fot. Shutterstock

Tradycyjny lub niesztampowy. Z wielką pompą lub skromny. Grecja to idealny kierunek na każdy rodzaj ślubu, jaki tylko sobie wymarzycie. Tu praktycznie nie istnieją żadne ograniczenia. Sakramentalne „tak” mogą powiedzieć ludzie wyznający różną religię, tej samej płci, a także można tu zorganizować odnowienie przysięgi małżeńskiej. Ponadto ceremonie mogą odbyć się dosłownie wszędzie: w urokliwej kapliczce, na plaży, w jaskini, na statku wycieczkowym, na terenie tradycyjnej winnicy czy na tarasie z widokiem na kalderę, która stanowi idealne tło dla zdjęć. Niezależnie od miejsca, sceneria będzie zachwycająca.

Najpiękniejsze miejsca, żeby powiedzieć „tak”

para młoda pozująca do zdjęcia na tle kaldery Santorini ślub w Grecji
Santorini to zdecydowanie najbardziej romantyczny kierunek na ślub w Grecji. Fot. A. Zawistowska, Akcja Grecja

Prym w tym przypadku wiodą przede wszystkim wyspy. Najpopularniejszym kierunkiem jest Santorini ze względu na dramatyczną scenerię – zjawiskowe zachody słońca i wyrastające z morza wulkany. Wyspa uchodzi za jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie, co tłumaczy, dlaczego co roku zawiera się tutaj ok. 5 tys. ślubów.


Wśród innych cykladzkich wysp w czołówce znalazła się również kosmopolityczna Mykonos. To raczej propozycja dla tych, którzy marzą o ceremonii w stylu glamour. Pragnący bardziej autentycznych wrażeń, powinni rozważyć Kretę. Największa grecka wyspa ma do zaoferowania wiele pięknych miejsc od górzystych wiosek, tradycyjnych winnic po historyczne miasta.

Wspaniały widok na zatokę w kształcie serca i gwarantowaną pogodę zapewni nowożeńcom Rodos. Tutaj słońce świeci ponad 300 dni w roku! Na malowniczą scenerię możecie także liczyć w przypadku Zakintos. Wyspa będąca siedliskiem żółwi karetta posiada wiele urokliwych zakątków, które sprawią, że ceremonia ślubna pozostanie niezapomniana.

Sprawdź okazje na loty do Grecji

Kiedy wziąć ślub w Grecji

Sezon ślubny w Grecji trwa od maja do października, ale według konsultantów najlepszą okresem na zorganizowanie ceremonii jest wczesna jesień. Temperatury nie są już tak wysokie, a popularniejsze kierunki stają się mniej zatłoczone. Każda pora – może poza sierpniem, kiedy kraj przeżywa turystyczne oblężenie – jest dobra, szczególnie jeśli młoda para zamierza połączyć ślub w Grecji z miesiącem miodowym.

Co trzeba załatwić

dzwonnica greckiego kościoła
W Grecji nie brakuje uroczych kapliczek. Fot. A. Zawistowska, Akcja Grecja

Przygotowania do ślubu w Grecji warto rozpocząć z 6-miesięcznym wyprzedzeniem. To zalecany czas na dopełnienie formalności. Należy przygotować następujące dokumenty: ważne paszporty lub dowody osobiste, odpisy aktów urodzenia, zaświadczenie o braku prawnych przeciwwskazań do zawarcia małżeństwa (wydawane przez kierownika urzędu stanu cywilnego właściwego dla miejsca zamieszkania przyszłych nowożeńców), dowód ustania, unieważnienia lub nieistnienia małżeństwa, jeżeli osoba mająca wziąć ślub pozostawała poprzednio w związku małżeńskim (odpis skrócony aktu zgonu, odpis skrócony aktu małżeństwa z adnotacją o jego rozwiązaniu/unieważnieniu lub odpis prawomocnego orzeczenia sądu o rozwodzie) oraz tłumaczenia przysięgłe dokumentów. Uwaga! Dokumenty ważne są tylko trzy miesiące. Wszystkie kwestie formalne warto wcześniej ustalić z konsultantami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here