Samodzielna podróż do Grecji to wspaniała sprawa. Oprócz zapierających dech w piersiach krajobrazów, pięknych plaż, bogatej historii i kultury, będziesz miała szansę wtopić się w lokalną społeczność, otworzyć się na nowe doznania, lepiej poznać samą siebie. A to nie zawsze możliwe, gdy podróżujesz z towarzystwem. Oto kilka rad dla kobiet planujących samotny wyjazd do Grecji.

Poprzedni

1. Zdecyduj się na wyjazd poza sezonem

Grecja to jeden z najlepszych kierunków dla samodzielnych podróżniczek. Każda pora jest dobra, żeby odwiedzić Helladę, ale osobiście polecam wiosnę i wczesne lato (od maja do połowy czerwca). Nie ma jeszcze upałów, ceny nadal pozostają na rozsądnym poziomie i co najważniejsze nie ma tłumów. Dzięki temu poznasz wybrane miejsce z innej strony, zobaczysz je oczami mieszkańców, którzy dopiero szykują się do sezonu, nie są więc jeszcze zmęczeni i mogą poświęcić ci więcej czasu. Grecja wiosną posiada niezwykły urok, panuje tu wtedy bardziej zrelaksowana atmosfera. To świetny czas, żeby odwiedzić malownicze, tradycyjne wioski, cieszyć się relaksem na plaży w kameralnym gronie oraz skorzystać z atrakcji w przystępniejszych cenach.

Grecja poza sezonem to najlepszy czas na wyjazd dla spragnionych słońca i pięknych krajobrazów, którzy nie lubią tłumów. Fot. Shutterstock
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here