Niezależnie od tego, czy jesteście miłośnikami przyrody, dobrej kuchni, historii, czy kultury, na pewno znajdziecie się pod urokiem tych niezwykłych miejsc. O niektórych wyspach na pewno już wcześniej słyszeliście, inne czekają na odkrycie!

Zobacz też: Najlepsze okazje na wyspy greckie

Poprzedni

1. Milos

Rzadkie gatunki fauny i flory, przepiękne plaże oraz formacje wulkaniczne w niesamowitych kształtach, kolorach i formach – leżąca na Morzu Egejskim Milos to prawdziwe cudo natury. Do wizytówek wyspy należą stanowiące niegdyś kryjówki piratów skały Kleftiko oraz plaża Sarakiniko przywodząca na myśl krajobraz księżycowy. Warto również odwiedzić otoczony czerwonymi skałami przylądek Vani i poczuć się jak na Marsie. Wybrzeże składa się z ponad 70 plaż, w tym kolorowej Paleohori oraz mieniącej się turkusowymi wodami Tsigrado, które uchodzą za jedne z najpiękniejszych na Cykladach. Wyspa szczyci się także gorącymi źródłami znanymi z mocy uzdrawiania już od czasów starożytnych.

Milos wypełniona jest urokliwymi wioskami i miasteczkami. Tętniące życiem Adamas, sielska Zefiria czy klimatyczna stolica wyspy – Plaka, w której zachowała się tradycyjna architektura cykladzka z bielonymi domami i labiryntem uliczek. Z kolei wioska Trypiti słynie z odnalezionych tu ciekawych zabytków, w tym najstarszych w kraju chrześcijańskich katakumb i Starożytnego Teatru. Także tu odnaleziono słynny posąg Afrodyty, który obecnie stoi w Luwrze.

Sprawdź promocje na loty do Milos


Jednym z miejsc wartych odwiedzenia na Milos jest Paliorema – opuszczona dawna kopalnia, w której wydobywano minerały. Fot. A. Zawistowska, Akcja Grecja
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here