Największa grecka wyspa na Morzu Jońskim słynie z pięknych plaż, bujnych lasów, ciekawych legend oraz dobrej kuchni. Ale Kefalonia, gdzie kręcono zdjęcia do filmu Kapitan Corelli, ma znacznie więcej do zaoferowania. Odnajdą się tu nie tylko wielbiciele przyrody czy spragnieni spokojnego wypoczynku, ale i wielbiciele wina.

1Argostoli. Stolica wyspy i centrum kulturalne

latarnia morska Fanari Kefalonia
Promenada w Argostoli prowadzi do Fanari, czyli białej latarni morskiej. Fot. Jean Housen, CC BY-SA 3.0

Największe miasto i tętniąca życiem stolica Kefalonii położone jest nad zatoką, której brzegi łączy kamienny most. Mimo że zbudowane amfiteatralnie Argostoli zostało niemal całkowicie zniszczone przez trzęsienie ziemi w 1953 r., wciąż można podziwiać tu budynki wzniesione przez Wenecjan. W celu zapoznania się z historią i kulturą wyspy, warto odwiedzić Muzeum Archeologiczne ze znaleziskami z regionu, Muzeum Historyczno-Kulturalne oraz rozbudowaną bibliotekę Corgialenios.

W mieście nie brakuje rozrywek. Można przespacerować się brukowanymi uliczkami lub promenadą prowadzącą do latarni morskiej, pobuszować w sklepach na głównej ulicy Lithostrotou czy przysiąść na kieliszek wina w licznych kawiarniach i barach na głównym placu Vallianou.

Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here