Gruzja otwiera się na turystów już od poniedziałku! Zobacz na jakich warunkach

Na taką wiadomość czekało wielu turystów. Gruzja łagodzi przepisy dla podróżujących z zagranicy do kraju, a także dla obywateli Gruzji powracających do kraju z zagranicy. Co prawda wciąż trzeba spełnić kilka warunków, ale sam fakt otwarcia granic i informacja o wznowieniu lotów bardzo nas cieszy.

Pora na więcej szczegółów. Nowe przepisy przedstawiła dzisiaj minister gospodarki Gruzji Natia Turnava. Wejdą one w życie już 1 lutego 2021 roku.

Obywatele Gruzji będą mieli dwie opcje do wyboru – przejście dwóch testów na Covid-19 (jeden za granicą a drugi w kraju – oba testy muszą mieć negatywne wyniki) albo przejść 8-dniową kwarantannę. Ale nas interesują bardziej przepisy dotyczące obcokrajowców.


Przyjeżdżając do Gruzji zagraniczni goście muszą okazać na granicy dokument potwierdzający, że przeszli pełny cykl szczepień przeciwko koronawirusowi. To zwolni ich z wszystkich obostrzeń. Nie muszą ani przedstawiać negatywnych wyników testów ani przechodzić kwarantanny.

Osoby, które nie są jeszcze zaszczepione też mogą wjechać do Gruzji ale nie wszyscy. Gruzja pozwoli wjechać do kraju obywatelom i mieszkańcom Unii Europejskiej, Izraela, Szwajcarii, USA, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Bahrajnu, ale muszą oni przedstawić negatywny wynik testu PCR na koronawirusa, wykonany w przeciągu 72 godzin przed podróżą. Po przyjeździe do kraju będą musieli przejść trzydniową samoizolację i trzeciego dnia po przyjeździe są zobowiązani do wykonania kolejnego testu PCR. Jeśli będzie negatywny, samoizolacja nie będzie już ich obowiązywać.

Zakaz lotów międzynarodowych zostanie także zniesiony 1 lutego. Wszystkie linie będą mogły obsługiwać regularne połączenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here