Maroko to łatwo dostępny, bezpieczny cel turystycznych wycieczek i odrobina egzotyki w pobliżu Europy. Niezależnie od tego, czy jedziecie z biurem podróży, czy sami odwiedzacie Maroko – atrakcje na pewno będą niezapomniane. Oto 9 rzeczy, których warto spróbować w Maroku.

Poprzedni

1. Pojechać na Saharę

To przeżycie niezapomniane przede wszystkim dla tych, którzy nigdy wcześniej nie byli na pustyni. Wycieczki organizowane są głównie z Fezu i Marrakeszu. Można wybrać opcję na 1, 2 lub 3 dni. Jedynie opcja trzydniowa zawiera prawdziwy nocleg na pustyni i dojazd do Merzougi (miasto tuż przy Saharze) a także inne ciekawe rozsławiające Maroko atrakcje.

Tańsze są wycieczki z Marrakeszu niż z Fezu. Trzydniowa opcja powinna kosztować nie więcej niż 300 zł. Ofert jest mnóstwo, niestety wiele z nich zaczyna się dużo wyżej. Trzeba się targować!

Podczas wycieczki z Marrakeszu zobaczycie m.in. Aït-Ben-Haddou, czyli ufortyfikowane miasto w skale, które grało w wielu filmach, m.in. Gladiatorze, Klejnocie Nilu, Asteriksie i Obeliksie, czy Grze o Tron.

Nocleg na pustyni niestety jest dużo bardziej komercyjny niż być może się spodziewacie. Ludzi będzie sporo (mała wioska namiotów), kawałek pustyni przy Merzoudze nie jest wielki, a z miejsca docelowego dobrze widać miasto, z którego będziecie jechać (innymi słowy piasku po horyzont jest tylko w jedną stronę).

Chociaż wiele osób dla pustyni odwiedza Maroko, atrakcje takie jak woda i elektryczność ujmują nieco magii. Jeśli Wam to nie przeszkadza, z pewnością warto przeżyć noc na pustyni. Przede wszystkim dla ludzi, z którymi przyjdzie Wam tulić się pod jednym kocem podczas zimnej nocy na Saharze.


karawana na pustyni sahara maroko
Wycieczka na Saharę i jazda na wielbłądach to największe z jakich słynie Maroko atrakcje. Fot. Weronika Skupin, Tanie Loty
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here