Jeśli jesteś za granicą, za oknem ciemno, a do domu daleko, nietrudno o panikę. Podróżnik musi sobie radzić w każdej sytuacji. Oto 6 sprawdzonych aplikacji na telefon, dzięki którym nie będziesz czuł się zagubiony jak surykatka na pustyni. Albo dziecko we mgle.

Poprzedni

1. MAPS.ME

MAPS.ME to mapy offline, które działają jak zwykłe mapy satelitarne, ale nie jest Ci potrzebny dostęp do internetu by z nich korzystać. Ułatwią orientację w terenie nawet bez wifi, a to duża korzyść.

Gdy jeszcze masz dostęp do internetu, przybliżasz obszar, który Cię interesuje i mapa automatycznie się ściąga. Jest potem dostępna w trybie offline, czyli gdy internetu zabraknie. Możesz na niej zaznaczać miejsca w których byłeś, albo takie polecane przez innych podróżników.

Mapa offline jest przydatna by np. śledzić trasę z punktu A do B gdy jedziemy taksówką czy rikszą w obcym mieście. Kiedy poinformujemy kierowcę, że analizujemy przebytą drogę, zmniejsza się szansa, że będzie nas woził opłotkami by wyłudzić więcej pieniędzy.

Podobne aplikacje to OsmAnd i zwykłe Google Maps, które także mają taki tryb, że działają w trybie offline. Wszystkie są darmowe, dostępne na Androida i iOS.


blank
Aplikacja podróżnicza z mapami offline się przyda. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Unsplash
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here