Różne miejsca na świecie zapierają dech w piersiach, ale na pewno na szczycie wszelkich list są plaże. Bo kto ich nie kocha? Potrafią zachwycać swoją różnorodnością niejednego podróżnika. Wyobrażasz sobie, że na świecie jest jeszcze mnóstwo takich, które nie zostały odkryte przez tłumy turystów? Takich, które są nieskazitelne, nietknięte, nieskażone ludzkimi działaniami, ludzką obecnością. Wyobraź sobie, że istnieje magiczna kraina cudownych plaż ukrywająca się gdzieś na uboczu. Portal Flight Network opracował listę najpiękniejszych nieodkrytych plaż na świecie. Poznaj najlepszą dziesiątkę.

Ranking powstał na podstawie relacji, doniesień i doświadczeń ponad 1200 dziennikarzy, redaktorów, blogerów i agencji z całego świata, którzy podróżują i odkrywają świat. Zobacz te piękne miejsca.

Poprzedni

10. Dhanushkodi Beach, Arichal munai, Rameshwaram

Odwiedź tę opuszczoną plażę na południowym krańcu Indii i zobacz, gdzie spotykają się dwa oceany. Spaceruj po białej, piaszczystej plaży i ciesz się cichą ucieczką od tętniącego życiem kraju. Możesz podziwiać otoczenie z punktu widokowego Mostu Adama (archipelag wysepek, raf i mielizn łączący Półwysep Indyjski z Cejlonem). Zobaczysz niezwykły cud natury – naturalny most łączący Indie ze Sri Lanką. Zgodnie z tradycyjnymi podaniami most jest pozostałością wielkiej grobli usypanej przez Ramę (lub zwierzęta z jego armii), bohatera hinduistycznego eposu Ramajana, by umożliwić przejście jego armii z Indii na Sri Lankę, gdzie znajdowała się jego uprowadzona żona Sita. Zgodnie z muzułmańską legendą Adam przeszedł tędy by dotrzeć do Góry Adama na Cejlonie, na szczycie której stał na jednej nodze przez 1000 lat.

Sprawdź: Tanie loty do Indii


Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here