Zazwyczaj w podróż zabieramy zbyt wiele przedmiotów, a niektóre wcale nam się nie przydają. Inne mogłyby być bardziej użyteczne i z powodzeniem zastąpione. Kolejne można bez problemu kupić na miejscu. Oto 7 przedmiotów, które spokojnie możesz zostawić w domu przed długą podróżą.

Poprzedni

1. Kosmetyki XL

Nie musisz kupować w Polsce wielkich opakowań szamponu, żelu pod prysznic i kilku kostek mydła na zapas, bo znajdziesz te produkty wszędzie na świecie, często w niższych cenach niż u nas. Niepotrzebnie będziesz dźwigać nadmiarowe kilogramy na lotnisko. Może też okazać się, że dany hotel lub hostel oferuje kosmetyki tego typu. Weź tylko te, które nie są tak łatwo dostępne, czyli np. dermokosmetyki, środki na receptę, kosmetyki kolorowe, czy też te sprawdzone, które Cię nie uczulają, jeśli masz alergię.


kosmetyki szampon żel
Kosmetyki w dużych opakowaniach sporo ważą, a zawsze można je kupić na miejscu. Fot. Pixabay
Poprzedni

3 KOMENTARZE

 1. To prawda,Jestem w Afryce Równikowej.Kurtka że skóry spleśniała,2 par butów,od garnituru i tych sportowych ale ciężkich,nigdy nie założyłem.Grubszej bluzy też nie włożyłem.

 2. Koc od załogi pokładowej…istnieją informacje na temat tych kocy lotniczych- koce latają praktycznie codziennie i mogą leżeć na różnych ludziach…a są prane co pół roku???

 3. Odnośnie dżinsów:
  „Nie są też najwygodniejsze na świecie.” – Kwestia preferencji.
  „Dużo lepiej wziąć lekkie spodnie z przewiewnych naturalnych materiałów.” – Jest to napisane tak, jakby dżinsy były z plastiku…

  Poza tym dżins ma jedną, niezaprzeczalną zaletę – jest bardzo wytrzymały.
  Do tego nieźle chroni przed wiatrem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here