Pojechana – Ola nauczy cię jak podróżować! Zapnij pasy

Pojechana, czyli Aleksandra Świstow. Kobieta wysoce ekspresyjna ruchowo i werbalnie, niepokorny duch i wulkan energii. Nie umie żyć bez ludzi i słońca, nie lubi jeść nożem i widelcem ani zimy w mieście. Tak właśnie opisuje sama siebie. POJECHANA powstała na początku 2012 roku jako pamiętnik z wyprawy do Tajlandii.

Nie miałam wtedy pojęcia, że stanie się moją najpiękniejszą przygodą i poprowadzi mnie przez życie fascynującymi ścieżkami, na których moja stopa nigdy by nie stanęła, gdyby nie ten blog – pisze Ola.

Gdy jako już bardzo dorosła osoba, po raz pierwszy chodziłam po górach (naszych pięknych Bieszczadach), nie przypuszczałam, że zaledwie 5 lat później stanę na szczycie sięgającej ponad 5.500 metrów Ishinki. Gdy jechałam na 4 miesiące do Chin, nie przypuszczałam, że moja przygoda na różnych krańcach świata potrwa niemal 6 lat. Gdy pisałam pierwsze strony swojej pierwszej książki, nie przypuszczałam, że wyda ją najbardziej rozpoznawalny w całym podróżniczym świecie National Geographic. Za to nawet gdy stałam u progu dorosłego życia, z jedną torbą ubrań i 50 zł w kieszeni, nawet gdy zdiagnozowano mi uciążliwą chorobę – nawet wtedy wiedziałam, że zrobię co w mojej mocy, żeby mieć fajne życie – kontynuuje blogerka.

Ola przekona cię, że należy mieć trochę pokory wobec losu, bo nie na wszystko mamy wpływ, że nie wszystko i nie zawsze się da. Jednak nauczysz się tu też, że nie da się bez próby sięgania po to, o czym się marzy.

Znajdziesz tu praktyczne rady i przewodniki. Dowiesz się jak się żyje w Chinach i Francji. Poczytasz o podróżach po Azji, Europie, Ameryce Południowej, Ameryce Środkowej, Australii i Afryce. Nie zabraknie tu również tematów lifestyle’owych. Może zainteresować cię również zakładka Pani ma relaks. Oczywiście znajdziesz Olę na FB – Pojechana Aleksandra Świstow, a także na Instagramie.

Ma 39 lat i jest marzycielką, która ze swojej miłości do podróżowania zrobiła sposób na życie. Poznaj z Olą najciekawsze zakątki naszej planety! A ona zarazi cię pasją, ciekawością świata i dobrą energią.

Żeby podróżować, to po pierwsze bardzo trzeba chcieć.

– Wbrew powszechnym przekonaniom i obiegowym wymówkom, nie jest konieczny spadek po bogatej cioci z Ameryki ani podstarzały sponsor. Przydaje się za to determinacja, fantazja, skłonność do podejmowania odważnych decyzji i… szczęście do potykania się o właściwy kamień. I wtedy można na przykład wyjechać z Polski na 4 miesiące i wrócić po prawie 6 latach. W tym czasie zamieszkać w Chinach na 2,5 roku, pojechać w 15-miesięczną podróż, której planem jest lista marzeń i na 1,5 roku zamieszkać w Alpach we Francji. Wrócić i… dalej wieść ekscytujące, pełne podróży, przygód, wyzwań i radości, fajne życie – opisuje blogerka.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,890ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze