Pięć nowych połączeń od LOT!

PLL LOT z końcem maja uruchomią nowe bezpośrednie połączenia z Warszawy do Bombaju w Indiach, Kairu w Egipcie, Sarajewa w Bośni i Hercegowinie, Baku w Azerbejdżanie, a od czerwca do Prisztiny w Kosowie – poinformował w Chicago prezes spółki Rafał Milczarski.

Jak przekazał dziennikarzom Milczarski, z powodu agresji rosyjskiej na Ukrainę, LOT przestał latać do Rosji, Białorusi i na Ukrainę.

„Utracone połączenia z Rosją, Białorusią i Ukrainą staramy się zastąpić innymi połączeniami, żeby nasze samoloty latały pełne. Dlatego w ciągu najbliższych kilku tygodni otwieramy kilka ważnych połączeń” – powiedział Milczarski.

Nowe połączenia LOT

31 maja LOT zainauguruje bezpośrednie rejsy na trasie Warszawa – Bombaj.Będzie to całoroczne połączenie, dwa razy w tygodniu w sezonie letnim” – powiedział Milczarski. Bombaj, obok Delhi, będzie drugim miastem w Indii, do którego będą latać dreamlinery LOT-u.

31 maja otwieramy Kair w Egipcie. Będzie to całoroczne połączenie realizowane pięć razy w tygodniu przez cały sezon letni” – przekazał szef narodowego przewoźnika. Loty będą realizowane przez samoloty typu Embraer 190, które mogą zabrać na pokład 106 pasażerów.

30 maja otwieramy Sarajewo. Będzie to całoroczne połączenie wykonywane pięć razy w tygodniu. To jest nasze kolejne połączenie bałkańskie, ale pierwsze do Bośni i Hercegowiny” – powiedział prezes LOT-u.

27 maja otwieramy połączenie do Baku; będzie ono całoroczne, wykonywane cztery razy w tygodniu” – powiedział Milczarski. Czas lotu na trasie Warszawa – stolica Azerbejdżanu ma potrwać ok. 4 godz. 10 min.

6 czerwca otwieramy Prisztinę. Będzie to połączenie sezonowe, realizowane do 29 września 2022 r., cztery razy w tygodniu” – powiedział prezes LOT-u. Rejsy do stolicy Kosowa będą wykonywane samolotami typu Embraer 195, który na pokład może zabrać do 118 pasażerów.

Staramy się w umiejętny sposób uzupełniać naszą siatkę połączeń tak, aby była ona po pierwsze ciekawa dla naszych pasażerów i odpowiadała na ich zapotrzebowania, ale także, żeby mogła w dobry sposób funkcjonować” – tłumaczył Milczarski.

LOT wraca także z pełną częstotliwością na trasy tansatlantyckie.

Źródło: TVN, PAP, LOT

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,776ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze