Koronawirus znowu przeszkadza w lataniu. Ta linia odwołała 18 połączeń

Irlandzki przewoźnik Aer Lingus odwołał kilkanaście lotów do i z lotniska w Dublinie. Powodem jest wzrost liczby przypadków zachorowań na Covid-19 wśród swoich pracowników.

Aer Lingus odwołuje 18 lotów w ciągu dwóch dni

Po gwałtownym wzroście liczby przypadków COVID, Aer Lingus odwołał 18 lotów do i z lotniska w Dublinie w środę i czwartek.

Dotyczy to lotów powrotnych z Dublina do Edynburga, Frankfurtu, Lyonu, Genewy, Monachium i Amsterdamu w środę oraz przelotu Dublin-Heathrow w czwartek.

Rzecznik Aer Lingus powiedział:

„Z powodu gwałtownego wzrostu liczby przypadków COVID, Aer Lingus został zmuszony do odwołania kilkunastu lotów.”

W ciągu ostatniego tygodnia Irlandia odnotowała 13 584 przypadki zachorowań na COVID udokumentowanych testami PCR i 17 640 przypadków koronawirusa udokumentowanego pozytywnymi testami antygenowymi. Zanotowano również najwyższą liczbę hospitalizacji związanych z COVID od połowy kwietnia.

Rzecznik Aer Lingus dodał:

„Nasz zespół pracuje nad zapewnieniem alternatywnych opcji podróży dla klientów i przeprasza osoby poszkodowane za niedogodności. Jeśli zachorowania wśród załogi będą wymagać odwołania dodatkowych lotów w nadchodzących dniach, postaramy się ponownie przyjąć pasażerów na następne dostępne loty tak efektywnie, jak to możliwe.”

Odwołane loty

Aer Lingus musiał zrezygnować z kilku innych lotów w ciągu ostatniego tygodnia, walcząc z rosnącymi przypadkami COVID i strajkami kontroli ruchu lotniczego we Francji, Włoszech i Hiszpanii.

Linia lotnicza odwołała trzy loty w poniedziałek i 13 w niedzielę, powołując się na „poważne wyzwania operacyjne”.

Na swoją obronę irlandzki przewoźnik twierdzi, że tylko nieco ponad 1% jego lotów w ciągu ostatniego miesiąca zostało dotkniętych odwołaniem.

Mamy nadzieję, że Was nie dotknęły skutki odwołania lotów przez tego przewoźnika.

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
30,621ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze