Pilot linii China Eastern Airlines zrzucił z samolotu 30 ton paliwa. Powód? Chciał w ten sposób uratować życie pasażerki, która bardzo źle się poczuła. By awaryjnie wylądować, samolot musiał być lżejszy.

Awaryjne lądowanie na Alasce

60-letnia pasażerka piątkowego rejsu z Szanghaju do Nowego Jorku zaczęła narzekać na duszności. Najpierw została przeniesiona do klasy biznesowej, a załoga udzielała jej pomocy. Stan kobiety jednak się nie poprawiał.

Pilot Gu Jian zdecydował się awaryjnie wylądować na Alasce. By to zrobić, należało zrzucić najpierw 30 ton paliwa. Maszyna China Eastern Airlines ważyła w tamtej chwili 282 tony, a na lotnisku Ted Stevens Anchorage International mogą lądować jedynie lżejsze samoloty.

Po wylądowaniu na Alasce pasażerka została zabrana do miejscowego szpitala. Samolot po sześciogodzinnym opóźnieniu i dotankowaniu odleciał w kierunku Nowego Jorku.

Poprzedni artykułEmirates najlepszą linią lotniczą roku
Następny artykułPraca marzeń dla podróżnika? Jest wiele możliwości, a ta kobieta taką właśnie wykorzystała
blank
Redaktor Tanie-Loty.com.pl i redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl. Z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca na świecie i w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here