Praca marzeń dla podróżnika? Takiej właśnie szukasz? Tak się domyślamy. Co jakiś czas można znaleźć superogłoszenia z takimi ofertami. Trzeba tylko mieć oczy szeroko otwarte.

Wiele razy już pisaliśmy o możliwościach podróżowania i zarabiania jednocześnie. Zazwyczaj kandydat do takiej pracy musi wykazać się kreatywnością i przekonać swojego przyszłego pracodawcę, że to właśnie on jest najlepszą osobą na to stanowisko. Niejednokrotnie musi też pokonać kilkanaście tysięcy rywali.

Tej kobiecie można pozazdrościć! To na pewno praca marzeń dla podróżnika

Rok 2018 będzie dla Jady Yuan pamiętny! 12 miesięcy spędzi w podróży. W tym czasie odwiedzi 52 najbardziej niezwykłe miejsca na sześciu kontynentach. A to dzięki propozycji pracy jaką otrzymała od dziennika „The New York Times”.

Jej zadaniem będzie przesyłanie swoich relacji z konkretnych miejsc, które odwiedzi. Nie musi się martwić ani o bilety ani o zakwaterowanie. A do tego dostanie też, pewnie niemałą, wypłatę.

Kobieta pokonała 13 tysięcy konkurentów.

Hi everyone! I have some big news. ? Totally exciting, a little overwhelming… I'm the new #52Places traveler for the New York Times! That means that in a week and a half I'm hitting the road for the next year *gulp!* starting in New Orleans and heading to every continent except Antarctica. It's going to be a crazy adventure and I want you all along for the ride. (I need the help/support!) I'll be sharing it all here, on Twitter (@jadabird), and online and in print at @nytimes. Send me your packing tips, tell me what bars to go to! I want to meet all your friends everywhere! I'm going to miss New York Magazine and everyone I love there so much—thank you for teaching me to write and for being my second family. Eeee!!!! @nytimes @nymag @nytimestravel #52places Photo: @heislerphoto. Hair and makeup: @robinnarvaez ??????‍♀️?❤️????

A post shared by Jada Yuan (@alphajada) on

Jak może wyglądać przykładowa praca marzeń?

Zastanawiasz się jak jeszcze może wyglądać praca marzeń? Co powiesz na to, że na przykład kurort na Bahamach chciał zapłacić chętnym za opiekowanie się flamingami. 

Aruba flamingi na plaży na Karaibach
Praca marzeń dla podróżnika – opiekowanie się flamingami na Bahamach. Fot. Shutterstock

Innym przykładem może być oferta od TUI. Biuro poszukiwało „zawodowych obiboków”, których zadaniem miało być siedzenie (bądź leżenie do góry brzuchem) i poświęcenie się lenistwu.

Głównym zadaniem wybrańców miało być spędzanie czasu w przytulnym biurze, którego wystrój utrzymany jest w śródziemnomorskim klimacie. Podczas dnia pracy do obowiązków pracownika miało należeć wylegiwanie się, unikanie stresujących sytuacji oraz skupienie się na odpoczynku. Brzmi nieźle prawda?

Kobieta leżąca na hamaku pod palmą
Praca marzeń dla podróżnika. Fot. Shutterstock

Innym razem firma z branży turystycznej, Scene, chciała zapłacić śmiałkom za imprezowanie na Ibizie, w Cancun i w Chorwacji!

Sam widzisz, jeśli marzy Ci się praca polegająca na zwiedzaniu najciekawszych zakątków Ziemi, poznawaniu nowych ludzi i robieniu mnóstwa zdjęć, to jest nadzieja. Tylko trzeba dobrze szukać.

Masz jeszcze czas, aby aplikować i zdobyć pracę marzeń

Do 17 kwietnia br. masz jeszcze szansę zdobyć pracę marzeń. Przez trzy miesiące możesz podróżować za darmo po Europie i jeszcze dostaniesz za to wypłatę! 

Busabout szuka 4 kandydatów na stanowiska podróżników. Misją wybrańców będzie rozpoczęcie trzymiesięcznej letniej przygody w Europie (Busabout Hop-on Hop-off trip around Europe) i dokumentowanie każdego kroku na portalach społecznościowych i blogu Busabout.

Praca marzeń dla podróżnika – mapa Europy w programie Busabout Hop-on Hop-off trip around Europe
Praca marzeń dla podróżnika – trzymiesięczna podróż po Europie Fot. Busabout

Praca marzeń dla podróżnika ma różne oblicza

Pisaliśmy już o niejednej firmie, która szuka chętnych na szalenie atrakcyjne stanowiska. Jedna z nich na przykład chce zapłacić chętnym za filmowanie i jazdę na rowerze po Europie i Afryce.

TDA Global Cycling to międzynarodowa firma, która oferuje wycieczki rowerowe w ponad 80 krajach na świecie. Obecnie poszukuje nowego pracownika, którego zadaniem będzie filmowanie przez 4 miesiące rowerowych wyjazdów.

Żeby zaaplikować, trzeba nakręcić krótki film wyjaśniający, dlaczego akurat Ty jesteś najlepszym kandydatem. Termin składania aplikacji mija 1. lipca. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Starając się o pracę marzeń trzeba pokonać wielką konkurencję

28-letnia Sorelle Amore ubiegając się o pracę pokonała 17 tysięcy osób. Wyobrażasz sobie?

No ale opłacało się. Za podróżowanie i zwiedzanie niezwykłych miejsc miała wynagrodzenie i tu !uwaga! 10 tysięcy dolarów miesięcznie. Niezła sumka.

Jej głównym zadaniem było tworzenie relacji z kolejnych wypraw i umieszczanie zdjęć w serwisie Instagram.

Tym razem taką ofertę proponowała firma ThirdHome (zajmująca się krótkoterminowym wynajmem nieruchomości dla najbardziej zamożnych klientów). Przygoda Australijki trwała trzy miesiące. No i nietrudno się domyślić, że była to przygoda życia.

Zgodzisz się chyba, że podróżowanie jest tym, na co warto w życiu stawiać.

Masz jeszcze szansę. Trzymamy kciuki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here