Natura. Wydaje się, że człowiek już ja nagiął do swojej woli, ale są miejsca, które z łatwością przypominają o tym, kto tak naprawdę ma większą władzę na Ziemi. Zobaczcie sami najciekawsze miejsca, gdzie władzę przejęła natura!

Poprzedni

5. Houtouwan, Chiny

Opuszczona wioska rybacka Houtouwan w Chinach przypomina dziś zieloną dżunglę, choć jeszcze niedawno była zamieszkana przez ludzi. Znajdująca się na jednej z wysp Shengi wioska Houtouwan jest oddalona od Szanghaju o 64 km. Spacer po niej przypomina wejście do innego świata, gdzie to rośliny dominują i przejmują kontrolę na zurbanizowanym niegdyś terenem. Ściany budynków pokryte są mchem i bluszczem do tego stopnia, że z daleka trudno nawet rozpoznać, że nie tak dawno było to miejsce zamieszkane przez ludzi. 

Na początku lat 90. XX wieku w Houtouwan mieszkało ponad 2000 osób. Jednak ze względu na brak możliwości konkurowania z rozwijającym się przemysłem rybnym, mieszkańcy zmuszeni byli przeprowadzić się do innych miast w poszukiwaniu pracy. Na miejscu pozostała ich jedynie garstka, która przez dłuższy czas ledwo wiązała koniec z końcem. Na szczęście, pomoc dla nich przyszła z zupełnie niespodziewanej strony. Kiedy porzucone domy zaczęły porastać roślinnością, wioska zaczęła przypominać szmaragdową krainę wyjętą wprost z baśni. Jej wygląd zaczął z kolei przyciągać zaciekawionych turystów, którzy zapragnęli zobaczyć coś całkowicie niezwykłego i unikatowego. W ten sposób opuszczona wioska ponownie umożliwiła zarobek nielicznym mieszkańcom.

Sprawdź tanie loty do Szanghaju.


Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here