Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Namibii

Znajdź nas w social mediach

Namibia
Fot. Rui Ornelas

Namibia to unikalne, nieskażone cywilizacją państwo położone w południowo-zachodniej Afryce, tuż przy Oceanie Atlantyckim. Kraj graniczy z Botswaną, Zambią oraz Angolą. W większości rozciąga się na rozległym płaskowyżu, którego najwyższy punkt stanowi szczyt Brandberg. Płaskowyż ten od strony zachodniej zakończony jest stromym progiem i przeistacza się w pustynię Namib, granicę wschodnią wyznacza kotlina Kalahari, natomiast jego granicę południową jest ograniczony przez rzekę Oranje.

Klimat

Namibię charakteryzuje klimat zwrotnikowy. Namibia rozwija się gospodarczo głównie dzięki przemysłowi wydobywczemu, turystyce, rolnictwu oraz rybołówstwu. To państwo bogate w drogocenne kruszce, takie jak srebro, złoto, diamenty oraz granit. Namibia jest niewątpliwym liderem wśród państw afrykańskich w kwestii eksportu ryb. Fakt ten zawdzięcza doskonałemu systemowi kontroli rybołówstwa. Namibia przyciąga turystów przyjaznym nastawieniem jej mieszkańców, otwartymi krajobrazami, fascynującą kulturą oraz piękną przyrodą, które sprawiają, że z roku na rok państwo to staje się coraz chętniej odwiedzane. Jeśli zatem jesteś miłośnikiem podróży w najbardziej dzikie i dziewicze zakątki świata, jest to wymarzony kierunek dla Ciebie.

Historia

Namibia niegdyś zamieszkiwana była przez Buszmenów, następnie również przez pokrewny im lud Sana i Hotentotów. W XVII wieku stała się celem ekspansji ludów Bantu. Namibia przez długi czas była omijana przez europejskich odkrywców. Powodem było trudno dostępne wybrzeże, a także pustynne, skaliste, a tym samym trudne do zdobycia tereny. Dopiero w XV wieku do Namibii przybyli portugalscy poszukiwacze, a potem Holendrzy, którzy w XVIII wieku opanowali opanowali wyspę Halifax i Zatokę Wielorybią. Oba łupy zostały im niedługo potem odebrane przez Brytyjczyków. Od 1884 r. terytorium Namibii stanowiło kolonię niemiecką i przybrało nazwę Niemieckiej Afryki Południowo- Zachodniej. Od 1920 kraj ten stał się terytorium mandatowym Republiki Południowej Afryki. W 1966 roku ONZ pozbawiło RPA prawa do administrowania terytorium Namibii, tym samym nadając jej niezależną nazwę, którą nosi do dzisiaj. Kiedy RPA nie zaakceptowała tejże decyzji, organizacja wyzwoleńcza SWAPO podjęła się walki zbrojnej o niepodległość. W roku 1988 RPA uznała niepodległość Namibii pod warunkiem wycofania wojsk kubańskich z Angoli. Uzyskanie niepodległości przez Namibię przypada na 21 marca 1990 roku.

Kiedy lecieć do Namibii?

Idealna pora na lot do Namibii to jesień. Także jeśli poszukujesz ofert na tanie loty do Namibii, skup się na miesiącach jesiennych. Jesienią jest w Namibii ciepło i sucho. To także najlepszy okres na zobaczenie zwierząt, a podróżowanie po szutrach jest łatwe i przyjemne. Temperatura waha się od 25 do 30 stopni w dzień i 17 w nocy. Generalnie na południowej półkuli pory roku są przesunięte o 6 miesięcy, czyli początek września to w Afryce nasz początek marca.

Wybrzeże Szkieletowe - pas nadbrzeżny Namibii to miejsce charakteryzujące się wyjątkowym klimatem, bez względu na porę roku. Cały rok jest tu dużo chłodniej niż w pozostałej części kraju. Temperatury w dzień to maksymalnie 25 stopni, ale większość dni w roku to max. 22. W nocy - temperatura około 10 stopni. Zimą występują także tzw. „East Wind”, czyli pustynne burze. Od lądu wieje przez cały dzień i temperatura wzrasta do 40-44 stopni. Wieczorem wszystko cichnie i jest piękny ciepły dzień w środku zimy.

Pora sucha zaczyna się w maju i trwa do października. Te miesiące to najlepszy okres na przyjazd, głównie ze względu na możliwość podziwiania egzotycznych zwierząt. Deszcze występują szczególnie na północy. Deszcze ważne ze względu na stan dróg – namibijskie drogi są w przytłaczającej większości szutrowe i po silnych deszczach są do remontu.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 267 Sprawdź