Kiedy wybierasz się w podróż pewnie wiesz dokładnie, co chcesz zobaczyć w danym miejscu. Wiadomo, że na świecie są kultowe miejsca, które znajdują się na liście prawie każdego podróżnika i turysty. I chociaż zazwyczaj lubisz wychodzić poza utarte szlaki i poznawać nowe miejsca w oryginalny, niepowtarzalny sposób, to jednak żal Ci nie zobaczyć tych najbardziej znanych. Przecież nie wiadomo, czy Ty będziesz je postrzegał tak samo jak mln turystów przed Tobą. Trzeba by było to sprawdzić. Masz dwa wyjścia: albo możesz omijać te miejsca wielkim łukiem albo skusić się na zwiedzanie w stadzie. Dosłownie. W takim razie czas na decyzję. Oto najbardziej oblegane przez turystów miejsca na świecie.

Poprzedni

1. Times Square, Nowy Jork

Sprawdź: Tanie loty do Nowego Jorku

Planujesz podróż do Nowego Jorku? Lista miejsc do zobaczenia już jest gotowa? Na pewno znajduje się na niej Times Square. Marzysz o tym już strasznie długo? No nic dziwnego, to bardzo kultowe miejsce. Najsłynniejszy plac w Nowym Jorku – serce Manhattanu i chyba jeden z najsłynniejszych na świecie. Znajduje się na skrzyżowaniu Broadwayu i Siódmej Alei. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to miejsce nie ma w sobie nic prócz tych świecących reklam. Daj się jednak porwać tej przygodzie! Zobacz ulicznych performerów, zapisz się na wycieczkę z przewodnikiem, no i usiądź na znanych czerwonych schodach, żeby zrobić wyjątkowe zdjęcia. Może uda Ci się upolować tani bilet na broadwayowski spektakl w specjalnych budkach pod schodami. A do tego możesz odwiedzić czekoladowy raj w M&Ms World. Podobno nowojorczycy nie znoszą tego miejsca. To co pominiesz to miejsce? Czy dołączysz do tłumów?

A może tym razem chcesz zobaczyć inne miejsca w Stanach? Przeczytaj: Co trzeba zobaczyć w Stanach i ile kosztują bilety? Są tańsze niż myślisz!


blank
Fot. Jorge-Fernandez Unsplash
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here