Chcesz zobaczyć Taj Mahal? Masz na to mało czasu!

Indie planują wprowadzić ograniczenie czasowe dla turystów chcących zwiedzić Taj Mahal.

Taj Mahal jest jedną z największych i najlepiej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych Indii. Nic dziwnego, że rocznie przyciąga on ponad 7 milionów osób, a podczas jednego dnia weekendu odwiedza go co najmniej 50 000 ludzi! Taka liczba zwiedzających stanowi jednak spory problem i wyzwanie, nie tylko dla osób opiekujących się zabytkiem, ale także dla samej budowli.

Ograniczenia dla turystów w Taj Mahal

Władze zdecydowały się na określenie limitu czasu, jaki można spędzić na terenie zabytku. Wielu turystów zostawało tam przez cały dzień, co powodowało różnego problemy. Dlatego już od 1 kwietnia maksymalny czas pobytu w Taj Mahal wynosić będzie 3 godziny. Pozwoli to mieć większy wpływ na monitorowanie liczby zwiedzających. Nie zostanie natomiast wprowadzony żaden limit samych turystów. Nadal każdy, kto kupi bilet, będzie mógł zobaczyć zabytek tego samego dnia.

Taj Mahal został wybudowany w XVII wieku przez Szahdżahana, na pamiątkę jego zmarłej w trakcie porodu trzeciej żony. Budowa trwała 22 lata, a niesamowity efekt pracy wielu robotników uznaje się dziś za jeden z najpiękniejszych budynków na świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here