Nie dawaj teraz takich zdjęć na Facebooka! Możesz mieć przez nie spore problemy

W czasie pandemii, kiedy cały świat już nie stoi otworem stęsknione za podróżami serca wracają do wspomnień. Tak też zrobiła para z Australii, która wrzuciła na swój profil na FB zdjęcia z wakacji…Nie wiedzieli jednak, co się może z tym wiązać.

Mandat za zdjęcia na FB

Jaz i Garry Mott w czasie pandemii postanowili, że uporządkują swoje fotografie z podróży. Wspomnienia ożyły, a para postanowiła podzielić się nimi w mediach społecznościowych oznaczając lokalizację miejsca, w którym byli w tamtym czasie. Ku ich zdziwieniu parę dni po tym fakcie odwiedził ich funkcjonariusz policji wręczając im mandat w wysokości ponad 4 000 zł (w przeliczeniu).

Jak to się stało? Na zdjęcia trafiła policja, która zinterpretowała post jako złamanie zasad kwarantanny i zakazu podróżowania. Jak informuje Independent, zdjęcia były zrobione w czerwcu 2019 roku, jednak na komisariacie nikt nie słuchał tłumaczeń małżeństwa. Dopiero nagłośnienie sprawy w lokalnych mediach pozwoliło parze odetchnąć z ulgą, a policja wycofała grzywnę.

Police Crackdown

A Victorian couple has been fined more than $1,600 for posting an old travel photo. Is this fair? #9Today

Opublikowany przez TODAY Poniedziałek, 13 kwietnia 2020

W czasie pandemii mieszkańcy stanu Wiktoria, z którego pochodzą Jaz i Garry mogą opuszczać swoje domy tylko po to, aby kupić żywność i inne niezbędne towary czy uzyskać dostęp do usług medycznych. Mogą też iść do pracy. Jazda samochodem czy rowerem uważana jest za zbędną. Osoby łamiące zasady mogą być ukarane bardzo wysokimi grzywnami.

18 KOMENTARZE
 1. Kara wydaje się nieadekwatna, ale rozumiem policję. Takie zdjęcia, pomimo że zrobione wcześniej, w sposób niezamierzony mogą wzbudzać w innych zazdrość, poczucie niesprawiedliwości, powodować rozluźnienie kwarantanny, zachęcać do wyjazdów i sugerować że już można.

  • Bardzo dziwne zrozumienie. Teoretycznie większość zdjęć mogłoby budzić u kogoś zazdrość. Ktoś ma ładny samochód, dom, żonę, męża … Sam fb nie używam wcale, ale takie podejście mandatowe wydaje się bardzo dziwne i nie etyczne.

  • Puknij się w głowę człowieku ,chyba sam jesteś zazdrosny o takie rzeczy skóra tak piszesz ,policja zachowała się jak debile ,zamiast sprawdzić ,oszołomy takie same jak u nas

  • Uważam że powinni zamknąć do wyjaśnienia. Jeżeli byli ukarać! Jeżeli były to tylko wspomnienia, w trybie natychmiastowym powinni wypłacić potężne odszkodowania, zazdrosnym u których wystapilo Poczucie niesprawiedliwości! Tyle w temacie…

  • Serio..? Co Ty masz w głowie?

  • To jak? Niedługo już będzie myślozbrodnia?

 2. Haha co za fake ciekawe skąd policja miała adrs

 3. Skąd miała adres? A od czego jest zazdrosny sąsiad lub znajomy?

 4. Czy w szeregach policji nie ma myslacych funkcjonariuszy ?

 5. Adres ustala się po ip komputera telefony czy tabletu (w zależności z czego dodawane były posty). W sieci nie jest się anonimowym. Dziwi tylko, że nikt nie sprawdził daty zrobienia zdjęć, tylko posłużył się datą dodania. Błędy się zdarzają. Najwyraźniej zdjęcia nie były opisane tylko luźno wrzucone. To jest właśnie powód dla którego nie używam social media…

 6. Bzdura. Zdjęcia z lata, a teraz wiosna i to widać chyba. A ciekawie czym oni mogli dotrzeć na wakacje. Przecież granice pozamykane i samoloty nie latają, a nie pociągi, autobusy nie kursują. Przefrunęły? Głupia policja. 🤣🤣🤣

 7. Nie powinno się korzystać z fb.

 8. Up day zawsze pierdoły pisze a szczególnie anty rządowe na pewno sPOnsorowane z zachodu i PO zazdroszczą Polsce że daje rade lepiej niż kiedyś za innych rządów!

 9. Avatar Gośćzimny oklad

  Czyli policja na calym swiecie sklada sie z bardzo ‚lotnych’ umyslow’.. Nie mowie o polskiej, bo ta zatrudnia tylko rekrutow z deficytem umyslowym..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here