Kolejką linową, tramwajem wodnym, a może… . W niektórych miejscach świata warto wybrać inny sposób przemieszczania się niż zwykły samochód, autobus lub pociąg. Oto niecodzienne środki lokomocji na różnych krańcach świata. Na pewno nie znajdziecie tu jednak zwierząt (trudno o większe okrucieństwo niż jazda na słoniu czy strusiu).

Czytaj więcej: Te zwierzęta najbardziej cierpią na turystyce. Co możesz robić? Nie korzystać (Top 7)

Poprzedni

1. Najdłuższe kolejki linowe świata

Podróż koleją linową na odległość kilku kilometrów? To możliwe w Armenii. Najdłuższa kolej gondolowa świata prowadzi do klasztoru Tatev. Monastyr z IX wieku posadowiony jest na szczycie wzgórza, z którego rozpościera się przepiękny widok. Kolejka linowa nazwana Wings of Tatev ma 5,7 km długości.

Inna ekstremalna kolejka o długości trasy wynoszącej 5,042 km znajduje się w Wietnamie, w pobliżu miasta Da Nang. Prowadzi na wzgórza Ba Na Hills, gdzie znajduje się park rozrywki Sun World ze słynnym Golden Hands Bridge, czyli mostem podtrzymywanym przez złote ręce. Podróż tą koleją linową jest niezapomnianym przeżyciem. Jedzie się nad tropikalnym lasem deszczowym mijając fantastyczne formacje skalne. Przewyższenie które się pokonuje wynosi 1,2 km.

Kolejka linowa na Ba Na Hills koło Da Nang w Wietnamie. Ma 5,042 km długości. Fot. Weronika Skupin, Kierunek Glob
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here